آموزش طراحی چهره

مبتدی تا حرفه ای، ساده یاد بگیر!

 هنر طراحی چهره را ساده بیاموزید!

آنالیز تناسبات و رفع اشکال توسط استاد!

 زیر نظر استادان با تجربه دانشگاه!

آموزش مجازی چهره

آموزش غیر حضوری و مجازی چهره!

 دسترسی راحت در هر زمان و مکان!

 
توضیحات کلی دوره 
 
توضیحات تصویری
 
فیلم های آموزشی
 
پرسش های متداول
 
نمونه آثار هنرجویان
 
راهنمای آموزشی

  روی عناوین بالا کلیک کن، تا محتوا برای شما نمایش داده شه.

طراحی چهره ( Portrait Drawing ) و اصول ترسیم پرتره رو  به صورت مجازی و غیرحضوری یاد بگیر! در این دوره حجم پردازی صورت، شناخت تناسبات چهره و همچنین روش نقاشی چهره و اجزای صورت با مداد طراحی از مبتدی تا حرفه ای تدریس می شه. جلسات آموزشی در این ترم 12 جلسه ای شامل فیلم، تصاویر، توضیحات تئوری، کتب رایگان و همچنین امکان رفع اشکال توسط استاده. هنرجو در طول این پکیج آموزش مجازی و غیر حضوری ، کشیدن اصول تناسبات چهره ساده تا پیچیده رو تجربه می کنه. با یادگیری اصول ترسیم چهره و آموزش پرتره ، شما می تونین به منظور نقاشی با تکنیک دیگه ای مانند هایپررئال ، سیاه قلم ، آبرنگ و ذغال آمادگی لازم رو کسب کنین. نکات تدریس شده در این ترم حاصل تجربه و بهره مندی از متد موفق آموزش در این زمینه است و در پایان، فرم ارزیابی عملکرد هنرجو (فقط بااستاد) صادر می شه.
 پیش نیاز: هرچند شرکت در این ترم آزاده، اما پیشنهاد می شه که جهت بازدهی بیشتر، قبلا طراحی پایه (طبیعت بی جان) رو در رنگ هنر گذرانده باشید تا آمادگی لازم برای درک مطالب کلاس چهره رو داشته باشید.
 تعداد جلسات: 12 جلسه با دسترسی 100 ساله!
 نوع آموزش: مجازی و غیر حضوری با ویدئو
 با عضویت در سامانه رنگ هنر، از مبلغ شهریه مطلع شده و ترم رو شروع کنید:

ورود به میزکار و انتخاب دوره

توضیحات تصویری بیشتر درباره ترم 

طراحی از چشم و لب
 طراحی خطی از چشم و لب - اثر هنرجو

طراحی اجزای چهره و شناخت آناتومی چشم ، بینی ، لب و گوش در طراحی چهره دو جلسه از این کلاس مجازی رو تشکیل می ده. یادگیری این اجزا به طراح در فهم بیشتر و بهتر از صورت کمک شایانی می کنه و هنرجوها تا در اینباره تجربه کافی رو به دست نیارن سراغ جلسات بعدی نمی رن! استاد اشکالات تناسباتی کارها رو به صورت تصویری روی کار هنرجو نشون می ده.

طراحی چشم و ابرو
 ترسیم  چشم و ابرو و مژه - اثر هنرجو

اگر با کشیدن ابرو ، مژه و موها در چهره دچار مشکل هستین، در یک جلسه با روش انجام این کار آشنا خواهید شد! در واقع برای انجام درست این کار _ در کنار تمرین کردن _ باید ذهنیت درستی هم درباره موها داشته باشین. با دیدن محتوای آموزشی و ویدئوهای این جلسه، روش ترسیم ابرو، مژه ها و مو رو یاد می گیرین و در انتهای جلسه هم با انجام تمرین های خواسته شده، به این مورد مسلط می شین.

طراحی ازجمجمه
 طراحی جمجمه - جلسه چهارم آموزش طراحی چهره

در جلسه چهارم دوره مجازی طراحی چهره، با آناتومی سر و جمجمه آشنا می شین. از طرفی این می تونه دستگرمی خوبی هم پیش از شروع طراحی از چهره باشه. در این جلسه دو زاویه اصلی جمجمه، یعنی تمام رخ و نیمرخ رو بررسی می کنیم و شما می تونین بر اساس همین اصول، حالت ها و زاویه های دیگه سر رو هم تمرین کنید.

طراحی چهره
 طراحی آناتومی چهره و صورت

در جلسات پنجم، ششم و هفتم هم آناتومی و ساختار صفحات چهره از تمام رخ ، سه رخ و نیم رخ رو یاد می گیریم و به بررسی محورها و تناسبات چهره از تمام زوایا می پردازیم. هرچند تناسبات چهره بسته به سن، نژاد و عوامل دیگه متغیره اما به صورت پیش فرض دارای اصول مشخصی هم هست که در این دوره غیر حضوری با اون ها آشنا می شین.

آموزش چهره
 طراحی چهره با مطالعه آثار سارجنت

پس از آشنایی با حالت ها و ساختمان چهره، لازمه که طراحی از چهره رو با مطالعه آثار بزرگان این عرصه پیش ببرید تا آمادگی بیشتری برای جلسات بعدی پیدا کنین. بیشترین تمرکز ما در این جلسه بر روی آثار طراحی چهره یکی از هنرمندان مطرح به نام جان سینگر سارجنت است. همچنین تفاوت های چهره زن و مرد رو توضیح می دیم.

طراحی چهره زن
 طراحی چهره زن - اثر هنرجو رزا پورسجاد

در یک درس تلاش می کنیم تا همه آموخته های جلسات پیشین رو برای طراحی و حجم پردازی چهره زن به کار ببندیم. چهره زنان نسبت به مردان لطافت بیشتری داره اما بافت، خطوط شکسته و خشن کمتری هم داره. کمی دقت و حوصله بیشتر در انجام تمرین های این جلسه و درک درست نسبت به خاکستری های بخش های مختلف چهره، نتیجه طراحی رو بسیار خوشایند و شما رو نسبت به توانمندی های هنری خودتون غافلگیر می کنه!

طراحی چهره مرد
 طراحی چهره مرد مربوط به دوره آموزش طراحی چهره

موضوع یک جلسه هم طراحی از چهره مرده. چهره مردان بافت و خطوط شکسته و خشن بیشتری داره اما روش طراحی شما قرار نیست تغییر عجیبی بکنه! همچنان باید با حوصله طراحی خطی می کنید و به روش لایه به لایه سایه می زنید. یک کتاب PDF طراحی چهره هم برای دانلود در اختیار شما گذاشتیم.

آموزش طراحی چهره پیر
 آموزش طراحی چهره پیر و چین و چروک صورت

کشیدن چهره های پیر با جزئیات بالا، یکی از چالش های مهمیه که معمولا هنرمندان با اون روبرو هستند. نمایش درست چروک های پوست به ویژه در تکنیک هایی مانند فوتورئال و شیوه هایی مثل سیاه قلم بسیار اهمیت داره. در این جلسه از دوره چهره، با دیدن محتوای آموزشی و ویدئوی جلسه، روش طراحی از یک چهره پیر و چین و چروک پوست رو یاد می گیرین.

آموزش طراحی چهره خیس
 آموزش طراحی چهره خیس و آب

کشیدن جزئیات در چهره، زیبایی و حساسیت های اون رو دو چندان می کنه و طراحی از جزئیات یک چهره خیس و نحوه طراحی از قطرات آب روی پوست، یکی از موضوعات جذاب در میان هنرمندان مختلفه. به همین جهت در جلسه دوازدهم از دوره آموزش طراحی چهره، با دیدن محتوای آموزشی و ویدئوی جلسه، روش طراحی از این موضوع جذاب رو یاد می گیرین.

ورود به میزکار و انتخاب دوره

  توضیحات و فهرست کامل تر ابزارها در جلسه اول این دوره قرار داره.

آموزش طراحی

مدادهای H2 , F , HB , 6B ,9B
تخته شاسی A4 و کاغذ سفید
پاکن اتودی نوک باریک
محوکن
تراش و کاتر
خودکار سفید

  برندهای پیشنهادی اساتید رنگ هنر برای مداد طراحی:  1) استدلر لوموگراف  2) بُرونزیل  3) فابرکاستل  4) کرتاکالر
  برند پیشنهادی اساتید رنگ هنر برای کاغذ: کاغذ سفید برند دبل آ
  توضیحات و فهرست کامل تر ابزارها در جلسه اول این دوره قرار داره.

آموزش طراحی چهره برای شما مناسب است اگر:

  از یادگیری مهارت ترسیم چهره و نقاشی پرتره لذت می برید!
  به دنبال بیشترین پیشرفت در مناسب ترین زمان هستید!
  به یادگیری تناسبات چهره در طراحی علاقمندید!

  فیلم آموزش طراحی چهره 

فیلم معرفی دوره غیر حضوری طراحی چهره
بخشی از فیلم جلسه هفتم طراحی چهره

به جز توضیحات کامل آموزشی، در بیشتر جلسات این ترم، فیلم آموزش طراحی چهره با مداد به زبان فارسی در اختیار هنرجو قرار داده خواهد شد. این فیلمهای هنری اورجینال بوده و توسط سامانه رنگ هنر تهیه و تولید شده اند. همچنین تصاویر گام به گام چهره و کتاب رایگان pdf نیز از دیگر مواردی هستند که جهت دانلود در اختیار هنرجو قرار داده شده است. در پایان هر جلسه هم تمرین متناسب با محتوای درسی خواسته شده است. اصول طراحی چهره از روی عکس و تناسبات در این آموزش به نحوی است که برای مدل زنده هم کاربردی باشد.

  پاسخ به پرسش های متداول  

این ترم به چه صورت برگزار می شود؟

آموزش طراحی چهره با مداد ، به صورت غیرحضوری و در 12 جلسه برگزار می شه. به صورت مجازی با استفاده از فیلم، توضیحات، تصاویر مرحله ای و دانلود کتاب PDF. ویدئوها تدوین شدن تا زمان پخش اون ها خلاصه تر و مفیدتر باشه. هنرجو این امکان رو خواهد داشت که بارها فیلم ها را مشاهده و به محتوای جلسات در هر زمان و مکانی دسترسی داشته باشد. برای استفاده از همه محتوا باید به حساب کاربری وارد شین اما ویدئوها به رایگان قابل دانلود هستن.

آموزش طراحی چهره برای مبتدیان مناسب است؟

بله. اگر هیچ چیزی در مورد اصول طراحی چهره از روی عکس نمی دانید نگران نباشید! اصول این ترم از مبتدی تا حرفه ای رو پوشش خواهد داد. البته بر اساس توصیه متخصصین سامانه نقاشی رنگ هنر ، حتما بهتره دوره طراحی از طبیعت بی جان رو در سامانه رنگ هنر بگذرونید تا با مفاهیم پایه و تناسبات اولیه آشنا باشید. در نخستین جلسات این دوره آناتومی اجزای صورت، طراحی از جمجمه و ساختار صفحات سر و صورت رو از سه زاویه نیمرخ، سه رخ و تمام رخ یاد می گیرید. سپس در جلسات بعدی، روش طراحی از چهره زن ، مرد ، چهره خیس و پیر آموزش داده می شه. بنابراین این روند آموزشی مناسب هنرجویان در همه سطوح پایه تا پیشرفته و هنرجویانی که قصد ادامه در زمینه آموزش نقاشی چهره سیاه قلم رو دارند، است.

شیوه خودآموز را ثبت نام کنم یا بااستاد؟

کاملا به انتخاب و شرایط شما بستگی داره. محتوای هر دو شیوه یکسان است. شیوه بااستاد برای افرادی که نیازمند استاد برای مدیریت آموزش خود، رفع اشکال و استفاده از تمامی امکانات آموزشی برای پیشرفت هستند، مناسب بوده و در عین حال شهریه بالاتری داره. شیوه خودآموز هم مناسب افرادیه که تنها می خوان به محتوای آموزشی دسترسی داشته باشند و آموزش خودشون رو مدیریت می کنن. این شیوه شهریه کمتر و امکان یک بار ارسال تمرین رایگان در هر ترم داره.

آموزش اصول طراحی چهره
نمونه ای از اصلاح طراحی توسط استاد

طراحی چهره مبتدی
نمونه ای از اصلاح طراحی توسط استاد

برای این دوره، نیازی به اینترنت پر سرعت وجود داره؟

فیلم آموزشی و تصاویر در سامانه رنگ هنر کاملا تدوین و حجم و زمان آن ها برای شیوه مجازی و غیر حضوری بهینه شده است. بنابراین حتی با سرعت اینترنت متوسط نیز سرعت بارگزاری محتوای درسی برای شما بسیار ایده آل خواهد بود!

آیا در این دوره رفع اشکال امکانپذیر است؟

بله. در صورتی که نوع آموزش بااستاد رو برای طراحی چهره انتخاب کرده باشین، می تونین از تمرین خود عکاسی و در زیر همون جلسه، برای استاد مربوطه ارسال کنید. شیوه خودآموز نیز امکان یک بار ارسال تمرین رایگان در هر ترم رو داره.

آموزش طراحی چهره
نمونه ای از مدل رفع اشکال نقاشی توسط استاد

ورود به میزکار و انتخاب دوره

  نمونه آثار برخی از هنرجویان  

لذت نقاش شدن
لذت نقاش شدن😍
آموزش آکادمیک نقاشی
آموزش آکادمیک👍
منعطف
منعطف و سریع⚡️
به صرفه
به صرفه و کامل😊
آموزش اصولی
اصولی و گام به گام👌
آموزش عملی و تئوری
آموزش عملی و تئوری😀
پرسش های متداول
پرسش‌های متداول
بسته ویژه طراحی
بسته ویژه طراحی🎁
بسته نقاشی و تئوری
بسته نقاشی و تئوری🎁
قوانین آموزشی
قوانین آموزشی✏️📄

چرا رنگ هنر انتخاب هنرجویان از سراسر ایران و جهان است؟

(برای اطلاع از مبلغ شهریه دوره ها، به صورت رایگان عضو شوید و به میزکار مراجعه کنید)

دوره های آموزش مجازی طراحی

طراحی پایه طراحی چهره طراحی منظره طراحی حیوانات طراحی فیگور آموزش اسکیس

دوره های آموزش مجازی نقاشی

نقاشی مدادرنگی نقاشی رنگ روغن پایه نقاشی رنگ روغن چهره آموزش نقاشی با آبرنگ

دوره های آموزش تئوری نقاشی

رنگ شناسی سبک شناسی نقاشی نقد آثار نقاشی NFT (کریپتوآرت)

made with Love!

چرا آموزش مجازی نقاشی رنگ هنر

مقایسه آموزش رنگ هنر با آموزش های رایگان یوتیوب

 
دوره ها | راهنما | عضویت رایگان و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر