اصول طراحی چهره و آموزش تناسبات

آموزش طراحی حرفه ای

مبتدی تا حرفه ای، ساده و سریع یاد بگیر!

 هنر طراحی چهره را ساده بیاموزید!

طراحی چهره

آنالیز تناسبات و رفع اشکال توسط استاد!

 زیر نظر استادان با تجربه دانشگاه!

آموزش مجازی چهره

آموزش غیر حضوری و مجازی چهره!

 دسترسی راحت در هر زمان و مکان!

طراحی چهره ( Portrait Drawing ) و اصول ترسیم پرتره رو  به صورت مجازی و غیرحضوری یاد بگیر! در این دوره حجم پردازی صورت، شناخت تناسبات چهره و همچنین روش نقاشی چهره و اجزای صورت با مداد طراحی از مبتدی تا حرفه ای تدریس می شه. جلسات آموزشی در این ترم 12 جلسه ای شامل فیلم، تصاویر، توضیحات تئوری، کتب رایگان و همچنین امکان رفع اشکال توسط استاده. هنرجو در طول این پکیج آموزش مجازی و غیر حضوری ، کشیدن اصول تناسبات چهره ساده تا پیچیده رو تجربه می کنه. با یادگیری اصول ترسیم چهره و آموزش پرتره ، شما می تونین به منظور نقاشی با تکنیک دیگه ای مانند هایپررئال ، سیاه قلم ، آبرنگ و ذغال آمادگی لازم رو کسب کنین. نکات تدریس شده در این ترم حاصل تجربه و بهره مندی از متد موفق آموزش در این زمینه است و در پایان، فرم ارزیابی عملکرد هنرجو (فقط بااستاد) صادر می شه.
 پیش نیاز: هرچند شرکت در این ترم به صورت مجزا آزاده، اما توصیه می شه که جهت بازدهی بیشتر، قبلا طراحی پایه (طبیعت بی جان) رو در رنگ هنر گذرانده باشید تا آمادگی لازم برای درک مطالب کلاس چهره رو داشته باشید.
امکان دسترسی: تا یک سال و نیم
 با عضویت و ساخت حساب کاربری در سامانه رنگ هنر، این آموزش رو به صورت خودآموز یا بااستاد شروع کن:

همین حالا دوره رو شروع کن

اول: طراحی از چشم و گوش
دوم: آموزش ترسیم مژه، ابرو و مو
سوم: طراحی از بینی و لب
چهارم: آموزش آناتومی جمجمه
پنجم: طراحی چهره تمام رخ
ششم: آموزش چهره نیم رخ
هفتم: طراحی از پرتره سه رخ
هشتم: طراحی از آثار بزرگان
نهم: طراحی چهره زن
دهم: طراحی چهره مرد
یازدهم: طراحی چهره پیر
دوازدهم: طراحی چهره خیس

آموزش طراحی

مدادهای H2 , F , HB , 6B ,9B
تخته شاسی A4 و کاغذ سفید
پاکن اتودی نوک باریک
محوکن
تراش و کاتر
خودکار سفید

  برندهای پیشنهادی اساتید رنگ هنر برای مداد طراحی:  1) استدلر  2) بُرونزیل  3) فابرکاستل  4) کریتاکالر
  برند پیشنهادی اساتید رنگ هنر برای محوکن: کریتا کالر
  برند پیشنهادی اساتید رنگ هنر برای کاغذ: دبل آ

آموزش طراحی چهره برای شما مناسب است اگر:

  از یادگیری مهارت ترسیم چهره و نقاشی پرتره لذت می برید!
  به دنبال بیشترین پیشرفت در مناسب ترین زمان هستید!
  به یادگیری تناسبات چهره در طراحی علاقمندید!

  فیلم آموزش طراحی چهره

فیلم معرفی دوره غیر حضوری طراحی چهره
بخشی از فیلم جلسه هفتم طراحی چهره

به جز توضیحات کامل آموزشی، در بیشتر جلسات این ترم، فیلم آموزش طراحی چهره با مداد به زبان فارسی در اختیار هنرجو قرار داده خواهد شد. این فیلمهای هنری اورجینال بوده و توسط سامانه رنگ هنر تهیه و تولید شده اند. همچنین تصاویر گام به گام چهره و کتاب رایگان pdf نیز از دیگر مواردی هستند که جهت دانلود در اختیار هنرجو قرار داده شده است. در پایان هر جلسه هم تمرین متناسب با محتوای درسی خواسته شده است. اصول طراحی چهره از روی عکس و تناسبات در این آموزش به نحوی است که برای مدل زنده هم کاربردی باشد.

این ترم به چه صورت برگزار می شود؟

آموزش طراحی چهره با مداد ، به صورت غیرحضوری و در 12 جلسه برگزار می شود. آموزش به صورت مجازی با استفاده از فیلم، توضیحات، تصاویر مرحله ای و معرفی کتاب خواهد بود. هنرجو این امکان را خواهد داشت که بارها فیلم ها را مشاهده و به محتوای جلسات در هر زمان و مکانی دسترسی داشته باشد. برای استفاده از همه محتوا باید به حساب کاربری وارد شین اما ویدئوها به رایگان قابل دانلود هستن.

آموزش طراحی چهره برای مبتدیان مناسب است؟

بله. اگر هیچ چیزی در مورد اصول طراحی چهره از روی عکس نمی دانید نگران نباشید! اصول این ترم از مبتدی تا حرفه ای را پوشش خواهد داد. البته بر اساس توصیه متخصصین سامانه نقاشی رنگ هنر ، حتما بهتر است ابتدا دوره طراحی از طبیعت بی جان را در سامانه رنگ هنر بگذرانید تا با مفاهیم پایه و تناسبات اولیه آشنا باشید. در نخستین جلسات این دوره آناتومی اجزای صورت، طراحی از جمجمه و ساختار صفحات سر و صورت را از سه زاویه نیمرخ، سه رخ و تمام رخ یاد می گیرید. سپس در جلسات بعدی، روش طراحی از چهره زن ، مرد ، چهره خیس و پیر آموزش داده می شود. بنابراین این روند آموزشی مناسب هنرجویان در همه سطوح پایه تا پیشرفته و هنرجویانی که قصد ادامه در زمینه آموزش نقاشی چهره سیاه قلم را دارند، می باشد.

شیوه خودآموز را ثبت نام کنم یا بااستاد؟

کاملا به انتخاب و شرایط شما بستگی دارد. محتوای هر دو شیوه یکسان است. شیوه بااستاد برای افرادی که نیازمند استاد برای مدیریت آموزش خود، رفع اشکال نامحدود و استفاده از تمامی امکانات آموزشی برای پیشرفت هستند، مناسب بوده و در عین حال شهریه بالاتری دارد. شیوه خودآموز نیز مناسب افرادی است که تنها می خواهند به محتوای آموزشی دسترسی داشته باشند و می توانند آموزش خود را مدیریت و رفع اشکال کنند. این شیوه شهریه کمتر و امکان یک بار ارسال تمرین رایگان در هر ترم دارد.

آموزش اصول طراحی چهره
نمونه ای از اصلاح طراحی توسط استاد

طراحی چهره مبتدی
نمونه ای از اصلاح طراحی توسط استاد

برای این دوره، نیازی به اینترنت پر سرعت وجود دارد؟

فیلم آموزشی و تصاویر در سامانه رنگ هنر کاملا تدوین و حجم و زمان آن ها برای شیوه مجازی و غیر حضوری بهینه شده است. بنابراین حتی با سرعت اینترنت متوسط نیز سرعت بارگزاری محتوای درسی برای شما بسیار ایده آل خواهد بود!

آیا در این دوره رفع اشکال امکانپذیر است؟

بله. در صورتی که نوع آموزش بااستاد را برای طراحی چهره انتخاب کرده باشید، می توانید از تمرین خود عکاسی و در زیر همان جلسه، به صورت نامحدود برای استاد مربوطه ارسال کنید. شیوه خودآموز نیز امکان یک بار ارسال تمرین رایگان در هر ترم را دارد.

آموزش طراحی چهره
نمونه ای از مدل رفع اشکال نقاشی توسط استاد

پرسش های متداول
پرسش های متداول
راهنمای دوره ها
راهنمای انتخاب دوره
8 ترم در یک نگاه
دوره ها در یک نگاه
قوانین آموزشی
قوانین آموزشی

(برای اطلاع از مبلغ شهریه دوره ها، به صورت رایگان عضو شوید و به میزکار مراجعه کنید)

دوره ها | پرسش های متداول | عضویت و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر