آموزش رنگ شناسی

آموزش رنگ شناسی به شیوه اصولی

آموزش رنگ شناسی به شیوه اصولی

 آکادمیک و اصولی، به زبان فارسی

 آموزش مجازی مبانی رنگ و نماد رنگ ها در جهان

آموزش مجازی مبانی رنگ و نماد رنگ ها در جهان

 بدون نیاز به حضور در کلاس

آموزش مجازی رنگ شناسی و رنگ سازی

یادگیری عملی و تئوری رنگ با ویدئو و تصویر!

 دسترسی در هر زمان و مکان!

در دوره آموزش "رنگ شناسی و مبانی رنگ" به زبانی ساده با مفاهیم رنگشناسی و رنگ سازی آشنا می شی! جلسات آموزشی در این دوره ی 4 جلسه ای شامل 12 ویدئو آموزشی در مورد آموزش نماد رنگها در جهان، ویدیوی ساخت رنگ، چرخه رنگ، تئوری رنگ و نقاشی تنالیته رنگی، نام رنگ ها و انواع تیوب های رنگ روغن و توضیح علائم مندرج روی تیوب ها و با امکان دانلود فیلم های آموزشی است. همچنین نمونه تصاویر و اسلایدهای آموزشی، لینک های مفید و ابزار اختصاصی تولید پالت رنگی تصادفی است. محتوای آموزشی این دوره، از منابع مختلف به ویژه کتاب های هنر رنگ و عناصر رنگ ایتن و همچنین ترجمه ای از کتاب "The Little Book of Colour" نوشته Karen Haller است که توسط دکتر "حمیدرضا رضوی" ترجمه شده است. هنرجو در طول این دوره به صورت آکادمیک و اصولی با مبانی رنگ ها آشنا می شه. در این دوره از مناظر مختلفی به مبحث رنگ ها پرداحته شده است. در این دوره 11 رنگ اصلی و نمادهای جهانی آنها در قالب ویدیو بررسی شده است. صفات رنگ ها از نظر روانشناسی رنگ در هر جلسه قرار داده شده است. توضیحات تکمیلی در مورد فیزیک رنگ و نور، فیزیولوژی چشم انسان در مورد دریافت رنگ ها و همچنین شیمی رنگ ها و رنگ های سنتی در هر جلسه با توضیح و تصاویر مربوطه قرار داده شده است. علاوه بر موارد تئوری، در این دوره در هر جلسه بصورت عملی نیز با ساخت رنگ و رنگ سازی و نکات تیوب های رنگ با تدریس خوب آقای "محسن ایرانی" بصورت گام به گام آشنا می شوید. برای آگاهی از فهرست محتوای جلسات این دوره در بالای همین متن روی لینک سرفصل جلسات کلیک کنید. نکات تدریس شده در این دوره بسیار مهم و مفید بود و از دادن اطلاعات پراکنده و اضافی به هنرجو پرهیز می شه.
 پیش نیاز: ندارد. اما توصیه می کنیم بعد از این دوره در صورت علاقه به رنگ روغن یا مدادرنگی در رنگ هنر دوره های مربوطه را بگذرانید تا بیشتر با روش های نقاشی آشنا شوید.
امکان دسترسی: تا 100 سال
 با عضویت و ساخت حساب کاربری در سامانه رنگ هنر، این دوره رو شروع کن:

ورود به میزکار و انتخاب دوره

 جلسه اول: نماد رنگ های آکروماتیک (سیاه و سفید و خاکستری) در جهان، همراه با نام رنگ ها و نحوه ساخت جدول تنالیته با رنگ روغن و کلی مطلب دیگه با آزمون انتهای جلسه (شامل 3 ویدیو آموزشی و اسلاید و توضیحات)

 جلسه دوم: معرفی رنگ های کروماتیک، نماد رنگ های سبز و قرمز در جهان، چرخه رنگ و تئوری رنگ و شیمی رنگ و کلی مطلب دیگه با آزمون انتهای جلسه (شامل 3 ویدیو آموزشی و اسلاید و توضیحات)

 جلسه سوم: نحوه رنگ سازی با رنگ روغن، همراه با نماد رنگ های آبی و زرد و نارنجی در جهان، اطلاعات مفید و تکمیلی با آزمون انتهای جلسه (شامل 3 ویدیو آموزشی و اسلاید و توضیحات)

 جلسه چهارم: ترسیم جدول تنالیته و طیف رنگی با مداد رنگی و نماد رنگ های بنفش و قهوه ای و صورتی، و اطلاعات تکمیلی و ابزار پالت رنگ های اتفاقی با آزمون انتهای جلسه (شامل 3 ویدیو آموزشی و اسلاید و توضیحات)

دوره آموزش رنگ شناسی برای شما مناسبه اگر:

  علاقه به دنیای رنگ ها دارید!
  در مورد اینکه چطور بصورت اصولی رنگ ها را بسازیم کنجکاو هستید!
  به دنبال یادگیری مبانی رنگ، فیزیک و شیمی رنگ باشید!
  تصمیم دارین در زمینه نقاشی و نحوه رنگ آمیزی و مفاهیم رنگ ها بیشتر بدونین و با نماد رنگ ها در جهان آشنا شوید!

  فیلم معرفی دوره مبانی رنگ و رنگ شناسی

کلیپ معرفی دوره رنگ شناسی

نمونه فیلم دوره رنگ شناسی با موضوع نماد رنگ ها در جهان

نمونه فیلم آشنایی با تئوری رنگ و چرخه رنگ بصورت عملی

enlightenedنکته جالبی که شاید براتون ارزش داشته باشه اینه که در این دوره، برای اولین بار، از هوش مصنوعی استفاده شده است. بخشی از کدهای برنامه از ChatGPT بهره برده شده و در ساخت ویدیو نمادهای رنگ ها در جهان نیز از انواع هوش مصنوعی های موجود برای بهبود کیفیت صدا، ساخت آواتار، ساخت انیمیشن و لیپ سینک استفاده شده است. heartwink

  پاسخ به پرسش های متداول

این دوره فقط مخصوص افراد حرفه ایه؟

نه! دوره رنگ شناسی برای همه افراد از دانشجویان رشته نقاشی گرفته تا علاقمندان به نقاشی و هنر مناسبه. در این دوره از زوایای مختلف به مبحث رنگشناسی پرداخته شده.

در این دوره چه موضوعاتی آموزش داده می شه؟

در این دوره در جلسات تنظیم شده، شما با مبحث رنگ شناسی و رنگ سازی آشنا می شوید. علاوه بر نماد رنگ ها در جهان، با فیزیک رنگ، شیمی رنگ و فیزیولوژی و صفات روانشناختی رنگ ها آشنا می شوید.

شهریه این دوره چقدره؟

شهریه این دوره بسیار منصفانه در نظر گرفته شده و کافیست یک حساب کاربری رایگان در سامانه بسازید و از بخش دوره ها انتخاب و ثبت نام کنید.

همین حالا دوره رو شروع کن

ویدئوها برای من ایمیل می شه؟

نه! شما باید در سامانه عضو بشین. بعد می تونین از طریق میزکارتون در حساب کاربری، در هر دوره ای با درگاه بانکی آنلاین ثبت نام کنین. جلسات ترم آموزش رنگ شناسی بی درنگ فعال می شه. برای استفاده از همه محتوا باید به حساب کاربری وارد شین. همچنین ویدئوها و محتوای آموزشی به صورت رایگان قابل دانلود هستن و 100 سال امکان استفاده دارید! این یعنی دسترسی نامحدود هست.wink

مطالب مرتبط با رنگ شناسی و مبانی رنگ در رنگ هنر

لذت نقاش شدن
لذت نقاش شدن😍
آموزش آکادمیک نقاشی
آموزش آکادمیک👍
منعطف
منعطف و سریع⚡️
به صرفه
به صرفه و کامل😊
آموزش اصولی
اصولی و گام به گام👌
آموزش عملی و تئوری
آموزش عملی و تئوری😀
پرسش های متداول
پرسش‌های متداول
بسته ویژه طراحی
بسته ویژه طراحی🎁
بسته نقاشی و تئوری
بسته نقاشی و تئوری🎁
قوانین آموزشی
قوانین آموزشی✏️📄

چرا رنگ هنر انتخاب هنرجویان از سراسر ایران و جهان است؟

(برای اطلاع از مبلغ شهریه دوره ها، به صورت رایگان عضو شوید و به میزکار مراجعه کنید)

دوره های آموزش مجازی طراحی

طراحی پایه طراحی چهره طراحی منظره طراحی حیوانات طراحی فیگور آموزش اسکیس

دوره های آموزش مجازی نقاشی

نقاشی مدادرنگی نقاشی رنگ روغن پایه نقاشی رنگ روغن چهره آموزش نقاشی با آبرنگ

دوره های آموزش تئوری نقاشی

رنگ شناسی سبک شناسی نقاشی نقد آثار نقاشی NFT (کریپتوآرت)

made with Love!

چرا آموزش مجازی نقاشی رنگ هنر

مقایسه آموزش رنگ هنر با آموزش های رایگان یوتیوب

 
دوره ها | راهنما | عضویت رایگان و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر