آموزش نقاشی رنگ روغن پایه

معرفی دوره آموزش نقاشی رنگ روغن

 آکادمیک و اصولی، بدون بو و تینر!

یادگیری با ویدئو، تصاویر و توضیحات

 زیر نظر اساتید با تجربه دانشگاه!

راهنمای ثبت نام در رنگ هنر

 دسترسی در هر زمان و مکان!

 
توضیحات کلی دوره 
 
توضیحات تصویری
 
فیلم های آموزشی
 
پرسش های متداول
 
نمونه آثار هنرجویان
 
راهنمای آموزشی

  روی عناوین بالا کلیک کن، تا محتوا برای شما نمایش داده شه.

در دوره مقدماتی آموزش نقاشی رنگ روغن پایه بدون استفاده از حلال های نفتی و بودار، اصول اولیه و گام به گام نقاشی با رنگ روغن رو به زبانی ساده و مجازی یاد می گیری! جلسات آموزشی در این دوره ی 6 جلسه ای غیر حضوری شامل ویدئوهای آموزش صفر تا صد نقاشی رنگ روغن از طبیعت بیجان ، تصاویر آموزشی ، رنگ شناسی ، ابزارشناسی ، توضیحات تئوریک ، دانلود رایگان کتاب pdf و همچنین امکان رفع اشکال توسط استاده. هنرجو در طول این دوره نقاشی رنگ روغن برای مبتدی ها ، به صورت آکادمیک و بیسیک با تکنیک رنگ روغن آشنا می شه تا برای دوره های پیشرفته ای مانند آموزش رنگ روغن چهره آماده شه. ضمنا در اولین جلسه این دوره، فهرست ابزارهای آموزشی به صورت کامل در اختیار هنرجو قرار داده شده. نکات تدریس شده در این دوره حاصل تجربه و بهره مندی از شیوه های آموزشی موفق در این زمینه است و در پایان دوره، فرم ارزیابی عملکرد برای هنرجوی شیوه بااستاد صادر می شه.
 پیش نیاز: هرچند شرکت در این دوره به صورت مجزا برای عموم آزاده، اما توصیه می کنیم که برای بازدهی بیشتر، قبلا دوره آموزش طراحی از طبیعت بی جان و همچنین دوره آموزش طراحی چهره رو در سامانه رنگ هنر گذرونده باشید تا آمادگی لازم برای درک مطالب دوره رنگ روغن رو داشته باشید.
 تعداد جلسات: 6 جلسه با دسترسی 100 ساله
 نوع آموزش: مجازی و غیر حضوری با ویدئو
 با عضویت و ساخت حساب کاربری در سامانه رنگ هنر، دوره رو شروع کنید:

ورود به میزکار و انتخاب دوره

توضیحات تصویری بیشتر درباره ترم رنگ روغن 

شستن قلم موی نقاشی
 محتوای جلسه اول ترم آموزش رنگ روغن

ساخت خاکستری های متنوع با رنگ سفید و سیاه در شروع یادگیری رنگ روغن اولین درس این کلاس مجازیه. هنرجویان بر اساس محتوای آموزشی جلسه و ویدئوها به صورت غیر حضوری یاد می گیرن چطور خاکستری ها رو خوب ببینن و خوب بسازن و تا در اینباره تجربه کافی رو به دست نیارن سراغ جلسات بعدی نمی رن! استاد اشکالات کارها رو روی کار هنرجو توضیح می ده تا در صورت نیاز اصلاح بشن. توضیح درباره ابزارهای مورد نیاز ترم و روش شستن قلم موها هم در جلسه اول قرار داده شده.

آموزش نقاشی
 محتوای جلسه دوم رنگ روغن

آنالیز مدل نقاشی رنگ روغن و شناخت درجات تنالیته مدل رو هم در جلسه دوم به شکل غیر حضوری آموزش می بینین! با کمک این خاکستری ها و ویدئوی آموزشی شما یک طبیعت بی جان ساده رو با رنگ های سیاه و سفید نقاشی می کنید. ضمنا به این بهونه، اصول پایه رنگ گذاری و حرکت از تیره به روشن رو یاد می گیرین. تا زمانی که هنرجو به مهارت اجرای استاندارد نرسه، سراغ مبحث بعدی نمی ره. در این جلسه درباره انواع سفید و تفاوت هاشون هم صحبت می کنیم.

رنگشناسی در نقاشی
 محتوای جلسه سوم این ترم

آموزش رنگ شناسی و تئوری رنگ یکی از مهمترین موضوعات آموزشی کلاس رنگ روغن رو تشکیل می ده. همچنین ساخت و ترکیب انواع رنگ های گرم و سرد و هم در جلسه سوم تمرین می کنین. کلی نکته کاربردی و ویدئوی مفید داریم که داخل جلسه خودش خواهید دید! یک کتاب pdf آموزش ترکیب رنگ به زبان انگلیسی هم برای دانلود قرار دادیم.

زیر رنگ در نقاشی
 جلسه چهارم آموزش نقاشی با رنگ روغن

در این جلسه یکی از روش های کلاسیک نقاشی رنگ روغن یعنی زیر رنگ رو یاد می گیرین. ضمن اینکه تفاوت انواع قهوه ای ها رو یاد می گیریم، زیر رنگ یک طبیعت بی جان رو با رنگ قهوه ای شروع می کنیم و با ویدئوی آموزشی روش زیر رنگ زدن رو یاد می گیریم.

دوره آموزش رنگ روغن
 شروع رنگ گذاری در جلسه پنجم

در جلسه پنجم و بعد از خشک شدن زیر رنگ ، مرحله رنگ گذاری اولیه در نقاشی رو با سطوح ساده رنگ یاد می گیریم. توضیحات کافی و ویدئوی آموزشی در این جلسه قرار داده شده. یک کتاب pdf دیگه رو هم برای دانلود به رایگان براتون قرار دادیم.

نقاشی طبیعت بی جان
 جلسه آخر دوره آموزش رنگ روغن

در جلسه آخر هم یاد می گیریم با قلم موهای ریز تر، جزئیات و نورپردازی های نهایی این مدل طبیعت بی جان رو اضافه کنیم. شما می تونین همین روش رو برای انواع مدل ها و حتی مدل زنده هم به کار ببرین. در این جلسه درباره ورنی نقاشی هم یک ویدئوی خوب داریم! ضمنا ترم رنگ روغن پایه به مرور به روزرسانی هم خواهد شد و مطالب بیشتری بهش اضافه خواهد شد.

ورود به میزکار و انتخاب دوره

  توضیحات و فهرست کامل تر ابزارها در جلسه اول این دوره قرار داره.

آموزش نقاشی رنگ روغن

1) 12 عدد رنگ روغن
2) بوم و سه پایه
3) انواع قلم موی نرم سرتخت
4) روغن بزرک
5) پالت کاغذی
6) کاردک و دستمال

  برند پیشنهادی اساتید رنگ هنر برای رنگ ها و روغن بزرک: وینزور، ماریس، پ ب او و ...
  برندهای پیشنهادی اساتید رنگ هنر برای مداد قلم مو:  1) پارس آرت  2) رهاورد
  توضیحات و فهرست کامل تر ابزارها در جلسه اول این دوره قرار داره. از حلال های نفتی استفاده نمی کنیم!

آموزش نقاشی با رنگ روغن برای شما مناسبه اگر:

  شناخت پایه ای و اصولی نقاشی برای شما اهمیت داره!
  می خواهین بدون حلال های نفتی و بودار نقاشی کنین!
  به دنبال یادگیری آسان و سریع رنگ روغن هستین!
  تصمیم دارین در آینده نقاشی رنگ روغن چهره رو یاد بگیرین!

  فیلم آموزش نقاشی رنگ روغن پایه  

فیلم معرفی دوره نقاشی با رنگ روغن
فیلم جلسه آخر دوره رنگ روغن

جلسات این دوره، شامل ویدئوهای حرفه ای آموزش نقاشی رنگ روغن به زبان فارسیه. این ویدئوها توسط سامانه رنگ هنر تهیه، تولید و تدوین شدن تا ضمن حفظ بار آموزشی، زمانبندی مناسب، با صرف کمترین حجم اینترنت کاربران پخش بشن. امکان دانلود ویدئوها(بدون حق انتشار) وجود داره. از موارد دیگه ای که در اختیار هنرجویان این دوره قرار می گیره می شه به نمونه تصاویر اجسام و کتاب های رایگان pdf اشاره کرد. در انتهای هر جلسه هم تمرین های متناسب با محتوای درسی از هنرجو خواسته می شه.

  پاسخ به پرسش های متداول  

بوی تینر و تربانتین من رو اذیت می کنه!

نگران نباشید. بوی تربانتین و حلال های نفتی ما رو هم اذیت می کنه! اما در این دوره به هیچ عنوان از حلال ها یا خشک کن های نفتی ، تینری یا تربانتین استفاده نمی کنیم. بنابراین نگران این مورد نباشید. رنگ روغن بدون استفاده از این حلال ها بو یا بخارات آزاردهنده ای نداره.

چرا این دوره پایه نام گذاری شده؟

در این دوره موارد نقاشی رنگ روغن مبتدی شامل ابزارشناسی ، رنگشناسی ، نقاشی با خاکستری ها ، نقاشی رنگی از طبیعت بی جان به همراه نکات دیگه ای به شکلی اصولی آموزش داده می شه. مطالعه این دوره باعث می شه تا هنرجو بازدهی بیشتری در سایر دوره های آموزشی داشته باشه. آموزش به صورت مجازی با استفاده از فیلم، توضیحات، تصاویر و معرفی کتابه. هنرجو این امکان رو داره که بارها ویدئوها رو مشاهده و به محتوای جلسات در هر زمان و مکانی دسترسی داشته باشه.

هیچ تجربه ای در طراحی ندارم. این دوره برای من مناسبه؟

شرکت در این دوره برای عموم آزاده اما برای بازدهی بیشتر و بر اساس توصیه اساتید، بهتره قبلا دوره طراحی از طبیعت بی جان و طراحی چهره در سایت رنگ هنر رو بگذرونید تا با مفاهیم پایه ای آشنا باشید، و درک مطالب دوره های بعدی برای شما آسان تر باشه.

شیوه خودآموز رو ثبت نام کنم یا بااستاد؟

رفع اشکال نقاشی
 نمونه ای از قلم زدن و اصلاح مجازی نقاشی توسط استاد

در هر دو شیوه به تمام محتوای آموزشی دسترسی دارید اما اگر نیازی به رفع اشکال نامحدود نقاشی های خود توسط استادان رنگ هنر و تمایل به استفاده از تمامی امکانات آموزشی دارید، تردید نکنید! اساتید سامانه رنگ هنر، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته نقاشی، متخصص در زمینه امور هنری و مدرس دانشگاه هستند. طبیعتا حضور استاد در پیشرفت بیشتر هنرجو تاثیر گذاره اما در غیر این صورت شیوه خودآموز برای شما مناسب خواهد بود. استاد ضمن توضیح اشکالات و آنالیز نقاشی ها، حتی به صلاحدید روی برخی از کارها قلم می زنه. البته شیوه خودآموز هم امکان یک بار ارسال تمرین در هر ترم رو "به عنوان هدیه" داره.

رفع اشکال نقاشی رنگ روغن
 نمونه ای از اصلاح موردی نقاشی رنگ روغن طبیعت بی جان

ویدئوها برای من ایمیل می شه؟

نه! شما باید در سامانه یک حساب کاربری بسازید تا هزینه دوره رو ببینید. بعد می تونین از طریق میزکارتون در حساب کاربری، در هر دوره ای با درگاه بانکی آنلاین ثبت نام کنین. جلسات دوره بی درنگ در نوار تیره بالا فعال می شه. برای استفاده از محتوا باید به حساب کاربری وارد شین. اما امکان دانلود ویدئوها(بدون حق انتشار) هم وجود داره.

  نمونه آثار برخی از هنرجویان  

نقاشی رنگ روغن از طبیعت

نقاشی رنگ روغن از طبیعت
 نقاشی رنگ روغن طبیعت و منظره

آموزش نقاشی رنگ روغن طبیعت هم یکی از کلاس های چشم انداز سامانه رنگ هنره که تصمیم داریم در ماه های آینده اون رو فیلمبرداری و تدوین کنیم. جدا از زیبایی های بصری نقاشی منظره و طبیعت ، هنگام طراحی یا نقاشی از این سوژه، کشیدن و نمایش بافت رو به خوبی یاد می گیریم. تنوع رنگ ها در نقاشی از طبیعت هم بسیار بالاست و این بار آموزشی را بالاتر می برد. این دوره در آینده همراه با رنگ روغن چهره بر روی سامانه رنگ هنر قرار خواهد گرفت.

پرسش های متداول
پرسش های متداول
بسته ویژه طراحی
بسته ویژه طراحی
بسته نقاشی و تئوری
بسته نقاشی و تئوری
قوانین آموزشی
قوانین آموزشی

(برای اطلاع از مبلغ شهریه دوره ها، به صورت رایگان عضو شوید و به میزکار مراجعه کنید)

لذت نقاش شدن
لذت نقاش شدن
آموزش آکادمیک نقاشی
آموزش آکادمیک
منعطف
منعطف و سریع
به صرفه
به صرفه و کامل
آموزش اصولی
اصولی و گام به گام
آموزش عملی و تئوری
آموزش عملی و تئوری

دوره های آموزش مجازی طراحی

طراحی پایه طراحی چهره طراحی منظره طراحی حیوانات طراحی فیگور آموزش اسکیس

دوره های آموزش مجازی نقاشی

نقاشی مدادرنگی نقاشی رنگ روغن پایه نقاشی رنگ روغن چهره آموزش نقاشی با آبرنگ

دوره های آموزش تئوری نقاشی

رنگ شناسی سبک شناسی نقاشی نقد آثار نقاشی NFT (کریپتوآرت)

made with Love!

چرا آموزش مجازی نقاشی رنگ هنر

مقایسه آموزش رنگ هنر با آموزش های رایگان یوتیوب

 
دوره ها | راهنما | عضویت رایگان و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر