پاسخ: پس از تکمیل فرم عضویت توسط هنرجو، امکان دسترسی به پیش نمایش جلسات(دمو) فراهم شده و هنرجو می تواند پس از مطالعه قوانین آموزشی، از صفحه پروفایل خود، دوره مورد نظر و شیوه آموزش را انتخاب کرده و پس از آگاهی از مبلغ شهریه، به صورت آنلاین اقدام به واریز و ثبت نام نماید. پس از پرداخت، فعال سازی دوره به صورت آنی انجام می شود. جلسات هنرجو هر هفته فعال شده و فعال سازی جلسات با پیامک و ایمیل به آگاهی وی می رسد. در مدت زمان مشخصی پس از فعال شدن آخرین جلسه، دوره هنرجو به طور کل غیرفعال می شود. برای هنرجویانی که نوع آموزش با استاد را ثبت نام کرده اند در پایان هر ترم برگه ارزیابی صادر می شود.

فرم ارزیابی هنرجویان
نمونه برگه ارزیابی پایان ترم

پاسخ: بله اما لازم است بدانید که رویکرد آموزشی در سامانه رنگ هنر مدرک گرایانه نیست. در واقع بسیاری از به اصطلاح "مدارک" خارجی و داخلی در سایت های آموزش مجازی و حتی آموزش حضوری که به راحتی به شما پیشنهاد می شوند، صرفا جهت تبلیغات بوده و فاقد ارزش لازم است. به ویژه اینکه در زمینه هنری پیش از هر چیزی مهارت عملی شما ملاک موفقیت شماست و نه مدرک. ما در رنگ هنر به شما در صورت گذراندن 6 دوره آموزشی به صورت با استاد، و به شرط اینکه دست کم نتیجه نیمی از ارزیابی های شما با درجه "عالی" باشد، یک گواهی مهارت با امضای مدیران سامانه می دهیم. این گواهی عملکرد آموزشی شما را نشان می دهد و با توجه به کیفیت بالا و رعایت اصول آموزشی در رنگ هنر، نشان دهنده مهارت شما در زمینه هنرهای تجسمی است.

مدرک آموزش مجازی هنر
نمونه گواهی مهارت سامانه رنگ هنر

پاسخ: برای آگاهی از هزینه دوره ها لطفا از طریق بخش عضویت، در سامانه رنگ هنر عضو شوید. شهریه دوره ها برای یک ترم 8 جلسه ای می باشد و نسبت به دوره های مجازی رایج در سامانه های دیگر و محتوای ارائه شده به هنرجو، بسیار مناسب و با صرفه است.

پاسخ: خیر! هنرجو در هر زمان و مکان قابلیت دسترسی به همه جلسات آموزشی خود را دارد و این دسترسی تا پایان دوره برای هر هنرجو فراهم است.

پاسخ: بله. در حال حاضر هنرجو می تواند زمانبندی باز شدن جلسات را به خواست خود تنظیم کند. همچنین می تواند جلسات بعدی را زودتر فعالسازی کرده و حتی ترم آموزشی خود را زودتر از موعد تعیین شده به پایان برساند.

پاسخ: شیوه های با استاد و خودآموز به لحاظ محتوای آموزشی تفاوتی ندارند. اما در دوره خودآموز، امکان ارسال تمرین توسط هنرجو و رفع اشکال وجود ندارد. با حذف استاد از روند آموزش، هنرجوی خودآموز باید شخصا برای درک مطالب و انجام تمرین ها تلاش کند. البته این نوع آموزش، شهریه کمتری دارد. نوع آموزش با استاد نیز هزینه مناسبی دارد و آثار هنرجویان در هر جلسه توسط استادان رنگ هنر بررسی و رفع اشکال می شود. همچنین برای هنرجویان شیوه بااستاد در پایان هر ترم برگه ارزیابی صادر می شود. این روش مناسب افرادی است که به دنبال استفاده از همه امکانات آموزشی برای پیشرفت بیشتر هستند. در جدول زیر می توانید تفاوت میان این دو روش را بررسی نمایید:
جدول آموزشی رنگ هنر

پاسخ: هنرجو پس از ورود به پنل آموزشی خود و مطالعه درس، پرسش یا تمرین های خود را زیر جلسه مربوطه برای بررسی استاد ارسال می کند. ارسال تمرین تا سه جلسه آخر امکان پذیر می باشد. نکات لازم توسط استاد مربوطه نوشته شده و در صورت صلاحدید استاد، تمرین هنرجو جهت درک بهتر وی به صورت مجازی اصلاح می شود. در بخش زیر نمونه هایی از آنالیز و اصلاح کار هنرجویان را مشاهده می کنید:

آموزش طراحی از پارچه
اصلاح طراحی پارچه توسط استاد

آموزش نقاشی رنگ روغن
اصلاح مجازی نقاشی رنگ روغن هنرجو توسط استاد

آموزش طراحی قورباغه
اصلاح طراحی هنرجو در دوره آموزش طراحی حیوانات

آموزش طراحی چهره
یادداشت های استاد روی کار هنرجو

آموزش طراحی طبیعت بی جان
آنالیز طراحی هنرجو در دوره طبیعت بی جان، توسط استاد

آموزش طراحی فیگور
آنالیز تناسبات طراحی فیگور برای هنرجو

طراحی از چهره آل پاچینو
اصلاح طراحی توسط استاد

پاسخ: نخست باید بدانید که آموزش نقاشی در سایت رنگ هنر بر اساس یک مکانیزم پیشرفته و چندرسانه ای، توسط فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته ی نقاشی بنا شده است. هر جلسه آموزشی شامل توضیحات نوشتاری و تصویری، نمونه کار، ویدئوی آموزشی، معرفی کتاب و ارائه تمرین است. همچنین در صورت انتخاب نوع آموزش با حضور استاد، آثار هنرجویان هر جلسه توسط اساتید رفع اشکال می شود و برای درک بهتر، اشکالات تمرین هنرجو اصلاح شده و برای وی ارسال می شود. همه این ها "رنگ هنر" را متمایز و منحصر به فرد می کند.

پاسخ: بلی. البته این امکان فعلا فقط برای 5 دوره اول وجود دارد. اما به شما رعایت ترتیب دوره ها و پیش نیازها را توصیه می کنیم. به عنوان مثال اگر تجربه ای در زمینه طراحی ندارید و قصد شرکت در دوره طراحی فیگور را دارید، بهتر است پیش از آن دوره های طبیعت بی جان و طراحی چهره را بگذرانید.

پاسخ: بله. طراحی، پایه ی همه هنرهای تجسمی است و شرکت در دوره های آموزش طراحی و نقاشی رنگ هنر می تواند برای تحصیل در رشته های دیگر مانند انیمیشن، کاریکاتور، مجسمه، طراحی لباس و ... نیز مفید واقع شود. به طور کل مخاطبین رنگ هنر، افراد فارسی زبان بالای 15 سالی هستند که در هر نقطه ای از داخل یا خارج کشور، به دنبال آموزش مجازی با کیفیت و موثر در زمینه هنر نقاشی و طراحی هستند.


  • اطلاعیه شماره یک: دوره آموزش طبیعت بی جان با فیلم های جدید و کیفیت HD به روز شد. برای اطلاعات بیشتر در کانال رنگ هنر عضو شوید
  • اطلاعیه شماره دو: در صورتی که پرسش یا مشکلی دارید، آن را از طریق "فرم تماس با ما" با واحد پشتیبانی در میان بگذارید..
مشاوره آنلاین