صفحه اصلی ›› مطالب آموزشی ››۷ نکته مهم درباره طراحی از فیگور

نکاتی کلیدی درباره روش طراحی از فیگور

نویسنده : محسن ایرانی | بخش : فیگور | تاریخ : سه شنبه, 28 دی 1395 | نظرات : 3 نظر

 در مطالب پیشین، نکاتی را درباره طراحی چهره یادآوری کردیم. این بار به مواردی درباره طراحی فیگور به عنوان یکی از موضوعات مهم طراحی و نقاشی خواهیم پرداخت. انجام این 7 مورد می تواند منجر به برنامه ریزی بهتر و پیشرفت بیشتر در طراحی فیگور شود.

طراحی سریع فیگور

1) تمرین طراحی سریع از حالت فیگور را فراموش نکنید. این تمرین خشکی طراحی شما را از بین برده و دست شما را سریع می کند. ذهن شما با طراحی در زمان محدود توان و ظرفیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

طراحی فیگور

2) در کنار طراحی سریع، تمرین طراحی زمان دار و طولانی مدت از مدل زنده را نیز فراموش نکنید. طراحی زمان دار فرصت مطالعه عمیق تری را ایجاد کرده و نکات بیشتری به شما یاد می دهد. پیش از شروع طراحی فیگور، مدل را نورپردازی کنید و برای طراحی از هر فیگور بیش از یک ساعت زمان صرف کنید.

طراحی فیگور

3) هنگام طراحی از فیگور به رابطه محورهای لگن، شانه و همچنین پای تکیه گاه توجه کنید. با رعایت این نکته دست ها و پاها در وضعیت درستی قرار می گیرند و ادامه ی طراحی آسان تر می شود.

طراحی فیگور

4) مطالعه آناتومی موضوعی جدا از طراحی است و شناخت شما از ساختار بدن را بیشتر می کند. برای شناخت آناتومی رجوع به آثار طراحی و استفاده از عکس می تواند مفید واقع شود. برای خود یک برنامه هفتگی تنظیم کنید و هر هفته روی یکی از اجزای بدن مطالعه کنید.

طراحی فیگور

طراحی تک خطی از دیوید هاکنی

5) روش های زیادی برای طراحی از یک فیگور وجود دارد. کلیشه ها بشکنید و هر از گاهی یکی از این روش ها را تجربه کنید. تمرکز بیش از اندازه روی یک روش یا ابزار خاص منجر به کلیشه شدن فیگور شده و تفکر و خلاقیت را از کار شما می گیرد. تصویر بالا یک طراحی به شیوه تک خطی از دیوید هاکنی است.

طراحی فیگور

ترکیب صفحه با فیگورهای سریع از محسن ایرانی

6) تمرین ترکیب چند فیگور در صفحه را انجام دهید. این تمرین به کار شما تنوع خوبی می دهد و شناخت بیشتری از اصول ترکیب بندی پیدا می کنید. برای انجام این تمرین ابتدا با ترکیب سه فیگور با اندازه های مختلف در صفحه شروع کنید. به عنوان مثال، طراحی بالا یک ترکیب صفحه از محسن ایرانی است.

7) مطالعه روی حجم فیگور با خمیر مجسمه سازی یا گل رُس می تواند درک ما نسبت به حجم اندام و ماهیچه ها را بهبود ببخشد. برای این کار از خمیرهای خشک نشونده استفاده کنید.

● برای یادگیری کامل طراحی فیگور می توانید در دوره آموزش طراحی فیگور سامانه رنگ هنر ثبت نام کنید.

دوره های آموزش مجازی طراحی

طراحی پایه طراحی چهره طراحی منظره طراحی حیوانات طراحی فیگور آموزش اسکیس

دوره های آموزش مجازی نقاشی

نقاشی مدادرنگی نقاشی رنگ روغن پایه نقاشی رنگ روغن چهره نقاشی آبرنگ

دوره های آموزش تئوری نقاشی

رنگ شناسی سبک شناسی نقاشی نقد آثار نقاشی NFT (کریپتوآرت)


استفاده از مطالب آموزشی به لحاظ قانونی و اخلاقی با ذکر نام رنگ هنر به عنوان منبع مجاز است

نظرات

ولگا درخشان   یکشنبه, 8 اردیبهشت 1398

مثل همیشه عالی

حسینی   چهارشنبه, 1 اردیبهشت 1400

مفید وهابی بود موفق باشید

مبینا کیانی   یکشنبه, 4 دی 1401

برای کنکور رشته هنر چ منابع درسی باید استفاده کنم؟ میگن با هم فرق میکنن. چون من تجربی بودم ولی الان طراحی کار میکنمنظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

  • 9 × 1 = ?


دوره ها | پرسش های متداول | عضویت و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر