صفحه اصلی ›› مطالب آموزشی ››گاتفرید هلن وین، نقاشی هایپررئالیسم

آشنایی با گاتفرید هلن وین ، هنرمند نقاش اتریشی

نویسنده : رنگ هنر | بخش : معرفی هنرمند | تاریخ : دوشنبه, 4 بهمن‍ 1395 | نظرات : 0 نظر

گاتفرید هلن‌ واینگاتفرید هلن وین (Gottfried Helnwein) هنرمند نقاشی است که در سال ۱۹۴۸ در وین به دنیا آمد و در دانشگاه هنرهای تجسمی وین درس خواند. آثار او در زمینه‌هایی همچون طراحی و نقاشی، عکاسی، نقاشی دیواری، مجسمه و چیدمان می‌باشد و از تکنیک‌های گسترده‌ای در کارهایش استفاده می کند. هلن وین هنرمندی مفهوم گراست که دغدغه‌های او اصولاً شامل نگرانی‌های روانی و جامعه شناختی، مشکلات تاریخی و موضوعات سیاسی است و موضوع بیشتر کارهای او را کودکان تشکیل می دهند.
برای هلن وین کودک نمادی از بیگناهی است، اما بیگناهی تسلیم شده در جهان امروز. نقاشی های تاثیر گذار او از کودکانی که جسمی و روحی آسیب دیده‌اند به عنوان استعاره‌ای از تمامی مسائل و مشکلات بر روی کل کرهٔ زمین است. گاتفرید هلن وین درباره خود و کارهایش می گوید: در سن هیجده سالگی فهمیدم یک راه فراری وجود دارد. من باید هنرمند می‌شدم و شروع به نقاشی کردن می‌کردم. من چیز زیادی در رابطه با جهان هنر و هنرمندان نمی‌دانستم و به تکنیک‌ها و شیوه‌ها اهمیت نمی‌دادم. من فقط می‌خواستم سوالات بچگی ام را در غالب تصویر به نمایش بگذارم و پله پله زبان هنری ام را پیشرفت دادم. سوال من همیشه این است: چرا مردم همیشه باعث رنج بسیار برای دیگران می‌شوند؟ وقتی من شروع به نقاشی کردن می‌کنم احساس نمی‌کنم که پیامی دارم. هنر من یک جواب نیست، بلکه یک سوال است. در ادامه تعدادی نقاشی از گاتفرید هلن وین را مشاهده می کنید:

گاتفرید هلن وین نقاشی هایپررئالیسم
گاتفرید هلن وین
نقاشی هایپررئالیسم
نقاشی با رنگ روغن و آکریلیک
نقاشی با
رنگ روغن و آکریلیک
نقاشی با رنگ روغن و آکریلیک
نقاشی با
رنگ روغن و آکریلیک
نقاشی چهره با رنگ روغن و آکریلیک
نقاشی چهره با
رنگ روغن و آکریلیک

مطالب مرتبط:
1- گاتفرید هلن‌واین ، ویکی‌پدیا، دانشنامه آزاد
 

دوره های آموزش مجازی طراحی

طراحی پایه طراحی چهره طراحی منظره طراحی حیوانات طراحی فیگور آموزش اسکیس

دوره های آموزش مجازی نقاشی

نقاشی مدادرنگی نقاشی رنگ روغن پایه نقاشی رنگ روغن چهره نقاشی آبرنگ

دوره های آموزش تئوری نقاشی

رنگ شناسی سبک شناسی نقاشی نقد آثار نقاشی NFT (کریپتوآرت)


استفاده از مطالب آموزشی به لحاظ قانونی و اخلاقی با ذکر نام رنگ هنر به عنوان منبع مجاز استنظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

  • 8 + 2 = ?


دوره ها | پرسش های متداول | عضویت و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر