صفحه اصلی ›› مطالب آموزشی ››کنکور هنر و کارشناسی نقاشی

آشنایی با کنکور هنر و نحوه برگزاری آزمون عملی

نویسنده : محسن ایرانی | بخش : نقد هنری | تاریخ : سه شنبه, 3 مرداد 1396 | نظرات : 44 نظر

مسئله کنکور در طی سالیان زیادی که از برگزاری آن می گذرد حل نشده باقی مانده و سر و ته این کلاف سردرگم روز به روز ناپیدا تر می شود. سال هاست که صحبت از حذف کنکور است، اما کدام عقل سلیمی است که نداند این سازمان های عریض و طویل، موسسات و غول های کنکور، کتاب ها، مشاوره ها، جزوات و پول هایی که رد و بدل می شوند به سادگی حذف شدنی نیستند. در واقع مسئله کنکور مصداق بارز رها کردن اصل و چسبیدن به فرعیات است. نتیجه چنین رویکردی این می شود که با تمام این سختگیری ها و صرف بودجه های سرسام آور برای برگزاری مقوله ای به نام کنکور، وضعیت و رتبه دانشگاه های ما در سطح دنیا ناامید کننده است. قیف برعکس، بهترین صفت برای توصیف چنین وضعیتی است. ورود سخت به دانشگاه، آموزش سطح پایین و خروج از دانشگاه به سهل ترین شکل ممکن.

راه اندازی دانشگاه های بدون آزمون هم تاثیری در اصلاح وضعیت کنکور نداشت. حالا باز کردن یک دانشگاه، چندان هم سخت تر از باز کردن یک سوپرمارکت نیست. ماهیت فرهنگی دانشگاه حالا به ماهیتی تجاری بدل شده و نظارت جامعی بر کیفیت آموزش و امکانات آموزشی دانشگاه ها وجود ندارد. شاید ندانید که شهریه یک ترم دانشگاه در زیرشاخه دکترای هنر، ترمی تا 10 میلیون تومان هم می رسد و همه این هزینه تقریبا برای "هیچ" دریافت می شود و مقوله آموزش همچنان قربانی اصلی است. آموزش که قربانی بزم کنکور باشد، باید منتظر پیامدهای سخت و همه جانبه در چیزهایی فراتر از مسئله کنکور و دانشگاه بود. در واقع دانشگاه که محل سازندگیست به محلی برای تخریب استعدادها و ویرانی اندیشه ها بدل می شود و آثار مخرب چنین چیزی بر پیکر یک کشور یا اجتماع قابل مقایسه با هیچ سلاح ویرانگری نیست. کنکور هنر در چنین شرایطی وضعیت نا به سامان تری دارد. شاید ندانید که همین کنکور هنر برای سال ها حتی منبعی هم برای آزمون و طرح سوال نداشت! چه بسیار متقاضیان با استعدادی که فقط به خاطر همین کوتاهی و در نتیجه عدم موفقیت در آزمون هنر، مسیر متفاوتی در پیش گرفتند. بگذارید فرض بگیریم در نهایت با قبولی در آزمون تئوری، عملی و مصاحبه، وارد یک دانشگاه هنری می شوید. نخستین چیزی که در می یابید این است که تمام این هیاهو برای رسیدن به هیچ بوده است. دانشگاه بار آموزشی چندانی به ویژه در رشته های تجسمی مثل نقاشی نخواهد داشت. بیشتر همکلاسی های شما در ترم های بعدی انگیزه خود را از دست خواهند داد و اگر خوش شانس باشید برخی ترم ها از اندک اساتید چیره دست و دلسوز باقی مانده در دانشگاه چیزهایی خواهید آموخت. وگرنه در نهایت آنچه از دانشگاه به شما می رسد یک مدرک کاغذیست که بسته به دانشگاه شما ممکن است حتی مورد تایید کامل دیگر دانشگاه ها یا نهادها هم نباشد. یادآوری همه این موارد به معنای نفی دانشگاه نیست. بلکه بیان دردهایی است که کمک می کند تا شما با چشمان بازتری وارد دانشگاه شوید.

کنکور هنر

پس از این مقدمه و نکات اولیه درباره ماهیت کنکور هنر، در بخش زیر به پرسش هایی رایج درباره کنکور هنر، برگزاری آزمون تئوری، نحوه برگزاری آزمون عملی رشته نقاشی، ابزارها و نکاتی درباره دانشگاه پاسخ می گوییم.

1_ به طور کل رفتن به دانشگاه و تحصیل در زمینه نقاشی(هنرهای تجسمی) را توصیه می کنید؟

ورود به دانشگاه هنر صرف نظر از تمام نواقص آن، به هر صورت خالی از نکات مفید نیست. در دانشگاه تا حدی می توانید بر مباحث تئوری تسلط پیدا کنید، روابط هنریتان را گسترش دهید و تجارب جدیدی کسب کنید. مدرک دانشگاهی هم رزومه هنری شما را قوی تر خواهد کرد. معیار شما صرف نظر از مباحث مالی و آینده شغلی بهتر است میزان علاقه تان به رشته انتخابی باشد. در صورت داشتن علاقه و انگیزه و پشتکار در نهایت موفق خواهید شد. پاسخ این سوال تنها در صورتی منفی است که شما امکان تحصیل در خارج از ایران داشته باشید.

2_ آیا سطح علمی و آموزشی دانشگاه های هنری گوناگون متفاوت است؟

هرچند اعتبار مدارک (به صورت غیر رسمی) متفاوت است و بهتر است تا حد امکان در دانشگاه های بزرگ تر و معتبر تر تحصیل کنید، اما امروزه شاید تفاوت خیلی چشمگیری میان امکانات و سطح آموزشی فلان دانشگاه هنر مطرح با یک دانشگاه کمتر مطرح نباشد. از آنجا که اصولا دانشگاه پیگیر مسائل علمی و آموزشی دانشجو نیست، آموزش تنها به روندی میان استاد و دانشجو خلاصه می شود. در واقع دانشگاه های هنر امروز بسیار استاد محور شده اند. به این معنا که شما با کمی بدشانسی و مواجه با استاد با سطح علمی_عملی پایین، تجربه آموزشی بی کیفیتی را پشت سر خواهید گذاشت.

3_ با این وضعیت آموزشی، چطور باید یاد گرفت و موفق شد؟

موفقیت در این رشته مستلزم "مدیریت آموزش" توسط خودتان است. مدیریت آموزش یعنی بسنده نکردن به دانشگاه و جبران کمبودها به هر شکل ممکن. در واقع موفقیت شما پس از ورود به دانشگاه در رشته نقاشی، در خارج از دانشگاه، با مطالعه کتاب های دیگر و در آتلیه اساتید دیگری رقم خواهد خورد!

ضرایب دروس کنکور هنر

دروس عمومی کنکور هنر مانند دیگر رشته هاست اما در حال حاضر دروس تخصصی که باید به پرسش های آن ها پاسخ بدهید شامل 1) درک عمومي هنر 2) درک عمومي رياضي و فيزيک 3) ترسيم فني 4) خلاقيت تصويري و تجسمي 5) خلاقيت نمايشي 6) خواص مواد 7) خلاقيت موسيقي است. این دروس و ضرایب آن ها را در زیرگروه های مختلف، در جدول زیر مشاهده می کنید:

نام گروه مواد امتحانی زیر گروه 1 زیر گروه 2 زیر گروه 3 زیر گروه 4 زیر گروه 5
هنر درک عمومی هنر 4 3 3 3 3
درک عمومی ریاضی و فیزیک 1 3 1 1 1
ترسیم فنی 1 2 2 1 1
خلاقیت تصویری و تجسمی 4 4 2 2 1
خلاقیت نمایشی 1 1 1 4 1
خواص مواد 1 1 1 1 1
خلاقيت موسيقي 1 1 1 1 4

 

زیرگروه های کنکور هنر

رشته های زیر گروه 1: طراحی پارچه ، چاپ ، عکاسی ، کاردانی علمی کاربردی عکاسی خبری ، کاردانی علمی کاربردی گرافیک ، کاردانی هنرهای سنتی ، کتابت و نگارگری ، نقاشی ، هنرهای صناعی ، هنرهای تجسمی ، مجسمه سازی ، کارشناسی فرش ، کاردانی هنرهای تجسمی ، کاردانی علمی کاربردی فرش دستباف ، کاردانی آموزش هنرهای تجسمی ، طراحی لباس ، صنایع دستی ، ارتباط تصویری
رشته های زیر گروه 2: طراحی صنعتی ، علوم سیاسی (گرایش امنیت ملی و مطالعات امنیتی) ، کاردانی علمی کاربردی طراحی صنعتی ، مرمت و احیای بناهای تاریخی ، هنر اسلامی ، باستان شناسی ، علوم اجتماعی (گرایش امنیت ملی) ، کاردانی صنایع دستی ، مدیریت فرهنگی هنری
رشته های زیر گروه 3: کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی، مردم شناسی، کاردانی باستان شناسی ، کاردانی راهنمای موزه ها و بناهای تاریخی ، مرمت آثار تاریخی ، کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی ، کاردانی موزه داری ، موزه داری
رشته های زیر گروه 4: سینما، نمایش ، تلویزیون و هنرهای دیجیتال ، کاردانی هنرهای نمایشی ، تولید سیما ، کارگردانی تلویزیون
رشته های زیر گروه 5: نوازندگی موسیقی جهانی ، نوازندگی موسیقی ایرانی ، موسیقی نظامی

منابع کنکور هنر سازمان سنجش

منابع معرفی شده از سوی سازمان سنجش به شرح زیر است. این منابع در واقع کتاب های دوره هنرستان هستند اما کافی نبوده و شما می باید کتاب های دیگری را نیز به صورت آزاد مطالعه کرده و تست بزنید.
کارگاه هنر 1 ، کارگاه هنر 2 ، سير هنر در تاريخ 1 ، سير هنر در تاريخ 2 ، انسان، فضا، طراحي ، آشنايي با ميراث هنري و فرهنگي ايران ، مباني هنرهاي تجسمي ، طراحي 1 ، طراحي 2 ، آشنايي با بناهاي تاريخي ، خط در گرافيک ، ترسيم فني و نقشه‌کشي ، کارگاه نقاشي ، عکاسي 1 ، طراحي اندام و لباس ، کارگاه طراحي نقوش سنتي، حجم‌سازي 1، آشنايي با صنايع دستي ايران 1  و مباني ساختار موسيقي ايراني.

درک عمومی هنر :

تاریخ هنر جهان: رشته‌ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۱)
تاریخ هنر ایران: رشته‌ی گرافیک
خوشنویسی: رشته‌ی گرافیک و نقشه‌کشی معماری
آشنایی با مکاتب نقاشی: رشته‌های نقاشی و هنر
آشنایی با صنایع دستی‌ ایران ۱: رشته‌ی صنایع دستی
آشنایی با بناهای تاریخی: رشته‌ی نقشه‌کشی معماری
پایه و اصول صفحه‌آرایی: گروه تحصیلی هنر
عکاسی (۱): رشته‌ی گرافیک
عکاسی (۲): رشته‌ی گرافیک
سیر هنر در تاریخ (۱)
کارگاه طراحی نقوش سنتی ۱: رشته‌‌ی صنایع دستی و چاپ دستی
کتب نیم‌ سال اول سال چهارم هنر
آشنایی با میراث هنری و فرهنگی ایران
هنر و ادب فارسی
آشنایی با رشته‌های مختلف هنری
کتب نیم‌ سال دوم سال چهارم هنر
سیر هنر در تاریخ (۲)

درک عمومی ریاضی و فیزیک :

هندسه (1 و 2)
فیزیک (1 ، 2 و 3)
ریاضی (1 و 2)

ترسیم فنی :

علم مناظر و مرایا
ترسیم فنی و نقشه‌کشی

خلاقیت تصویری و تجسمی :

مبانی هنرهای تجسمی
طراحی (1) و (2)
مبانی تصویرسازی
خط در گرافیک
انسان، فضا، طراحی
طراحی اندام و لباس
حجم‌سازی 1
کارگاه نقاشی
کارگاه هنر (1) و (2)

خلاقیت نمایشی :

هنر و ادب فارسی
انسان، فضا، طراحی
اصول و مبانی نمایش عروسکی
اصول و مبانی ماسک و گریم
اصول و مبانی طراحی صحنه
آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان

خواص مواد :

شناخت مواد و مصالح
مصالح ساختمانی
آشنایی با صنایع دستی ایران
تکنولوژی چاپ
الیاف نساجی و آزمایشگاه
فیزیک نساجی و آزمایشگاه
تکنولوژی مواد
متالوژی عمومی شناخت و مواد صنعتی
عکاسی (1) و (2)

خلاقیت موسیقی :

کتاب خلاقیت موسیقی (معرفی شده از سوی سازمان سنجش)
مبانی نظری و ساختار موسیقی ایرانی
شناخت سازهای ارکستر سمفونیک 1 و 2
سازشناسی ایرانی

5_ آزمون عملی هنر (کارشناسی نقاشی) چگونه و چطور برگزار می شود؟

شما پس از به دست آوردن رتبه لازم، در تاریخ مشخصی باید امتحان عملی نیز بدهید. محتوای این آزمون ممکن است هر سال دستخوش تغییراتی باشد. معمولا در این امتحان شما باید تعدادی طراحی فیگور و یک نقاشی رنگی را در مدت زمان 4 ساعت و بر روی کاغذی که در اختیار شما قرار داده می شود، اجرا کنید. موضوع نقاشی معمولا جوری انتخاب می شود که در آن فیگور انسان وجود داشته باشد. موضوعاتی از قبیل: کارگران در حال کار در کارگاه، خرید از بازار، صف نانوایی یا اتوبوس، دستفروشان در حال فروش، روز درختکاری، نوازندگان در حال نواختن موسیقی در شهر و موضوعات دیگری مانند این. نتیجه آزمون شما به صورت درصدی اعلام و با رتبه تئوری شما جمع می شود. روند داوری کارها و رتبه دهی به نقاشی ها مشخص نیست. به نظر می رسد که احتمالا این بخش نیز مانند بخش های دیگر کنکور از روندی اصولی و مشخص پیروی نکند. بنابراین پس از برگزاری آزمون عملی کنکور نقاشی، می توانید دخیل ببندید و منتظر باشید تا شانس به شما رو کند!

6_ برای شرکت در آزمون عملی کنکور کارشناسی نقاشی از چه ابزاری استفاده کنم؟

شما حق استفاده از مدل و همچنین ابزارها و متریال های دیر خشک شونده را ندارید. همچنین امکان استفاده از اسپری فیکساتیو را هم ندارید. بنابراین وسیله هایی مانند زغال طراحی، رنگ روغن و پاستل را فراموش کنید. مقوای ارائه شده به شما هم برای نقاشی آبرنگ مناسب نیست. مداد طراحی گرافیتی و نقاشی با مداد رنگی گزینه های مناسبی برای شما هستند. از رنگ های نسبتا محدود استفاده کنید و ساخت و ساز زیادی نکنید. کنتراست مناسب، ترکیب بندی خوب و هاشورهای هماهنگ و آزاد برای شما نمره خوبی به ارمغان خواهد آورد.

دیگران مطالب مرتبط را نیز خوانده اند:


استفاده از مطالب آموزشی به لحاظ قانونی و اخلاقی با ذکر نام رنگ هنر به عنوان منبع مجاز است

دوره های آموزش مجازی طراحی

طراحی پایه طراحی چهره طراحی منظره طراحی حیوانات طراحی فیگور آموزش اسکیس

دوره های آموزش مجازی نقاشی

نقاشی مدادرنگی نقاشی رنگ روغن پایه نقاشی رنگ روغن چهره آموزش نقاشی با آبرنگ

دوره های آموزش تئوری نقاشی

رنگ شناسی سبک شناسی نقاشی نقد آثار نقاشی NFT (کریپتوآرت)

بسته ویژه طراحی = 6 دوره 48 جلسه
(طراحی پایه + طراحی چهره + طراحی منظره +
طراحی حیوانات + طراحی فیگور + اسکیس)
با بیشترین تخفیف!

بسته نقاشی و تئوری = 8 دوره 46 جلسه
(مدادرنگی + نقاشی آبرنگ + رنگ روغن پایه +
رنگ روغن چهره + رنگ‌شناسی + سبک‌شناسی +
نقد آثار نقاشی + NFT برای هنرمندان)

عضویت رایگان = مشاهده شهریه دوره‌ها

عضویت در شبکه های اجتماعی رنگ هنر| @rangehonar

نظرات

Sadaf   چهارشنبه, 30 خرداد 1397

سلام، خسته نباشید
من پارسال کنکور هنر و زبان رو شرکت کردم و زبان فرانسوی رو انتخاب کردم،اما حالا پشیمونم که چرا رشته ی نقاشی نرفتم چون علاقه ی خیلی زیادی بهش دارم و به فکر این افتادم که انصراف بدم و دوباره کنکور هنر شرکت کنم...به نظر شما این کارو انجام بدم یا نه؟

رنگ هنر   یکشنبه, 3 تیر‍ 1397

پاسخ: سلام خانم صدف؛البته دادن یک پاسخ دقیق به پرسش کلی شما امکانپذیر نیست و باید موارد زیادی رو در این باره و بحث دادن انصراف لحاظ کرد. صرف نظر از این موضوع معمولا ما یک شعار داریم و اون هم اینه که "رویاهات رو دنبال کن". چرا که هیچ چیز بدتر از این نیست که تمام عمر کاری رو انجام بدین که بهش علاقه ای ندارین. اما در نظر داشته باشین که سختی های رشته های هنر گاهی به مراتب بیشتر از مثلا رشته زبان هست. ساده ترین نکته اش اینکه شما هم با مباحث تئوریک و هم با مباحث عملی به طور همزمان درگیر هستین. بنابراین ما توصیه مطلقی نداریم اما اگر تصمیم به ورود به عرصه هنر گرفتین، با اطمینان و محکم به سمت موفقیت گام بردارین، تلاش کنین، لذت ببرین و تردید نداشته باشین که موفق می شین.

Sara   چهارشنبه, 2 خرداد 1397

عالی ومفید👏

رنگ هنر   یکشنبه, 3 تیر‍ 1397

پاسخ: سپاسگزاریم

مه تا   چهارشنبه, 20 تیر‍ 1397

سلام من امسال کنکور دادم و از خودم اصلا راضی نبودم فکر کنم رتبه خیلی خوبی نیارم.و رشته اصلیم هنر بود.ممکنه نمره خیلی خوب آزمون عملی تاثیر زیادی روی رتبه تئوریم بذاره؟

رنگ هنر   پنجشنبه, 21 تیر‍ 1397

پاسخ: با سلام. باید در این مورد خاص به شما بگیم که به شدت هر چیزی در کنکور هنر امکانپذیره! دلیلش هم اینه که ضریب آزمون عملی 4 است و نوع نمره دادن به کار عملی هم کاملا سلیقه ای. چه بسیار کسانی که با رتبه های بسیار ضعیف در نهایت دانشگاه های هنر خوبی قبول شدن. بنابراین کافیه یک کلاس عملی خوب برین و کمی شانس داشته باشین و هیچ کس نمی تونه نتیجه رو پیش بینی کنه. جدا از این، همیشه به خودتون و عملکردتون باور داشته باشین

shabnam   شنبه, 30 تیر‍ 1397

سلام... من رشته اصلیم تجربیه ولی به دلیل علاقه خاص به هنر کنکور هنر هم دادم اما حالا نمیدونم دقیقا آزمون عملی ینی چی؟؟؟ بعد رشته ارتباط تصویری ینی معلم هنر؟؟؟؟؟

رنگ هنر   یکشنبه, 31 تیر‍ 1397

پاسخ: درود بر شما. کنکور هنر دو مرحله ای است. به این معنا که بعد از اینکه آزمون تئوری هنر رو دادین، در صورت اینکه رتبه شما در زیرگروه های مختلف قابل قبول باشه، برای آزمون عملی مجاز می شین و باید در یک تاریخ معین دوباره سر جلسه برید و بر اساس یک موضوع کار عملی انجام بدین.
ارتباط تصویری همان گرافیک است

shabnam   یکشنبه, 31 تیر‍ 1397

مرسی ممنون واسه پاسختون ... خوب حالا من آزمون عملی رو بدم چی بلد باشم؟؟فقط نقاشی و طراحی کافیه؟ ببخشید ازاین اینکه خیلی سوال دارم به خاطر این سوالام رفتم اداره اما کسی جوابمو نداد به چندتا ازدوستام که رشته هنر بودن پرسیم اما جواب درست وحسابی ندادن ... به چندتا سایت سر زدم اما جوابمو ندادن ... براتون دعای خیر میکنم اگه راهنمایی کنید .. بین دو رشته گیر کردم به نظرشمابرم طراحی لباس یا ارتباط تصوییری ؟؟؟

رنگ هنر   دوشنبه, 1 مرداد 1397

پاسخ: سلام خوشحال می شیم اگر کمکی کرده باشیم. با توجه به رشته های مورد علاقه شما (گرافیک و طراحی لباس) ، بله شما باید امتحان عملی طراحی و نقاشی بدین که تا حدی در متن، در مورد نحوه برگزاری امتحانش توضیح دادیم. در مورد انتخاب رشته هر دوی این ها بسیار خوب هستن و کاملا بستگی به این داره که شما بیشتر علاقه به طراحی لباس دارین یا گرافیک. اما الان اصلا مهم نیست که کدوم رو دوست دارین و لازم نیست خودتون رو درگیر این موضوع کنید. چون امتحانشون به صورت مشترک برگزار می شه. بعدا بر اساس رتبه ای که کسب می کنین رشته مناسب رو انتخاب خواهید کرد.

سجاد کاشفی   دوشنبه, 1 مرداد 1397

کنکور هنر در خارج کشور به چه شکل هست؟ یعنی بخش عملیش چگونه برگزار میشه؟

رنگ هنر   سه شنبه, 2 مرداد 1397

پاسخ: باید در نظر داشت که همه جای دنیا مثل هم نیست اما معمولا در ممالک پیشرفته دنیا این شیوه عجیب و ناصحیح کنکور وجود نداره. معمولا آموزش هنر در خارج از کشور در آکادمی هنر انجام می شه. گاهی این آکادمی ها برای ورود امتحانات عملی ساده ای برگزار می کنن. در بالای صفحه روی بخش نقد هنری کلیک کنید و مطلب آکادمی های نقاشی رو مطالعه کنید که توضیحات بیشتری در این زمینه در اون ارائه شده

shabnam   دوشنبه, 1 مرداد 1397

دستتون درد نکنه ... دوتا سوال اولش شما احتمال میدید که موضوع هایی که بهمون میدن طراحی انسان توش هست؟؟؟ دومش من search کردم تو اینترنت که دانشگاه فرهنگیان واسه چه رشته هایی هست .؟.واسه کنکور هنر نوشته بود ارتباط تصویری خواستم بدونم واقعا راسته ؟؟؟؟؟؟؟؟

رنگ هنر   سه شنبه, 2 مرداد 1397

پاسخ: خواهش می کنیم. بله می شه گفت که طبق روالی که تا الان وجود داشته، اغلب در آزمون عملی هنر ، موضوعاتی می دن که داخلش فیگور انسان و یک فضای بیرونی یا درونی وجود داره. در مورد دانشگاه فرهنگیان که فرمودین، متاسفانه چونکنکور هنر تخصص اصلی ما در سامانه رنگ هنر نیست، در این زمینه اطلاع خاصی نداریم تا در اختیار شما بزاریم

مریم   سه شنبه, 2 مرداد 1397

خیلی ممنون از مطلب خوبتون.
میشه چند نمونه از سوالات امتحانات عملی و کارهای بچه ها برای امتحان رو تو سایت قرار بدین؟

رنگ هنر   چهارشنبه, 3 مرداد 1397

پاسخ: خواهش می کنم. در انتهای متن همین نوشته، تعدادی از موضوعات امتحان عملی در سال های قبل رو نوشتیم. در مورد تصاویر هم حتما. انشالا پیدا خواهیم کرد و قرار می دیم

سجاد کاشفی   سه شنبه, 2 مرداد 1397

ممنون از پاسخگوییتون ولی من منظورم کنکور خودمون بود ینی بخش عملی کنکور هنر برای داوطلبین در خارج کشور به چه شکل هست؟

رنگ هنر   چهارشنبه, 3 مرداد 1397

پاسخ: بله پرسش شما رو اشتباه متوجه شدیم. در این مورد فقط تا این میزان اطلاع داریم که تمامی آزمون ها در داخل و خارج به صورت تقریبا همزمان و در یک سطح انجام می شه و تفاوتی در نحوه برگزاری اون ها نیست. زمان این آزمون ها در سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می شه. اما با توجه به اینکه تخصص ما در سامانه رنگ هنر، مربوط به کنکور هنر نیست متاسفانه اطلاعات بیشتری در این مورد نداریم

ddonyagazhdom   پنجشنبه, 4 مرداد 1397

سلام خسته نباشید
من میخاستم بدونم کنکور عملی بازیگری و ادبیات نمایشی چطور برگزار میشه به طور شخصی از هرکس ازمون گرفته میشه؟


مقام هایی که توی این رشته اوردم مثلا من نفر اول کشوری جشواره زیست فناوری شدم در رشته نویسندگی.و مقام استانی نماشنامه نویسی و داستان کوتاه جشواره خارزمی اوردم. و مقام عکاسی خارزمی. و فیلمنامه ام و یه شرکت فیلم سازی خریده
اینا تاثیر داره اگه فایل ها و تقدیر نامه هارو ببرم با خودم ؟


و اینکه من توی بازیگری استعدادم خوبه ایا تست بازیگری میگیرن؟؟؟


فکر میکنم به طور متوسط کنکور دادم دادم و خیای راضی نبودم امیدی هست دانشگاه سوره ادبیات نمایشی در بیام یا بازیگری_گارگردانی؟

رنگ هنر   جمعه, 5 مرداد 1397

پاسخ: سلام. نگران نباشین. حتما احتمالش هست. بهتره تمام داشته هاتون رو همراه ببرین. اما نوع سوالات تقریبا اینه:

کنکور عملی رشته ادبیات نمایشی:

یک تصویر به شما نشان داده می‌شود که باید برای آن یک دیالوگ بنویسید.
یک نمایشنامه و یا داشتان را مشخص می کنند که باید آن را شفاهی تحلیل کنید.
رزومه و دستاوردها رو حتما همراه ببرید

کنکور عملی رشته‌ بازیگری:

با توجه به یک نمایشنامه یا متن باید یک مونولوگ را بازی کنید.
به پیشنهاد داوران یک شخصیت یا یک متن را باید بازی کنید.

اگر کار اجرایی داشته‌اید حتما به همراه خود ببرید. مثل بروشورهای اجرا یا عکس و یا حتی مجله

ddonyagazhdom   پنجشنبه, 4 مرداد 1397

و یه سوال دیگه امکانش هست کسی رو نزارن کنکور عملی بده؟
مثلا مطمعنم تخصصی هامو بجز ریاضی فیزیک بالای 30 یا حداقل 25 زدم و ادبیات و بالای 40 بقبه رو مطمعن نیستم وای میدونم حداقل 15 درصدو زدم امکانش هست منو نزارن کنکور عملی بدم؟

رنگ هنر   جمعه, 5 مرداد 1397

پاسخ: اینکه در نهایت برای آزمون عملی رتبه مجاز رو کسب می کنید یا خیر، توسط سازمان سنجش اعلام می شه

مریم   شنبه, 6 مرداد 1397

سلام روزتون بخیر
تو همه سایت ها نوشته ک اول باید نتیجه ازمون اولیه کنکور هنر اعلام شه تا شما بدونین مجاز ب شرکت در کدوم امتحان عملی هستین
من گیج شدم اخه نتایج اولیه ک اعلام نشده ما هم ثبت نام کردیم پس قضیه چیه؟

رنگ هنر   شنبه, 6 مرداد 1397

پاسخ: سلام. بله در آزمون سراسری رشته هنر، شما اول در امتحان تئوری شرکت می کنید. بعد از اینکه رتبه شما اعلام می شه، مشخص می شه که مجاز شدین تا در آزمون عملی شرکت کنین یا خیر. اگر مجاز شده باشین، هزینه ای حدود 40 هزار تومن رو واریز می کنین و در تاریخی معین امتحان عملی خواهید داد. سایت سازمان سنجش هر بار روال کار رو اعلام می کنه

مریم   شنبه, 6 مرداد 1397

درست
ولی زمان ثبت نام برای ازمون عملی از ۹ ام تیر شروع شد و ما ۷ ام تیر امتحان کتبی رو دادیم
هیچ جواب اولیه ای هم از طرف سازمان سنجش ارائه نشده
من میترسم پاشم کلی راهو برم رشت برای امتحان اونجا بفهمم که نمیتونم برای نقاشی امتحان بدم.

رنگ هنر   شنبه, 6 مرداد 1397

پاسخ: نه نگران نباشین. شما روال درستی رو دارین طی می کنین. فقط باید کارت امتحان عملی رو پرینت کنین. اطلاعیه سازمان سنجش در این مورد به این شرحه:
"كارت شركت در جلسه داوطلبانی که برای آزمون عملی هنر ثبت نام کرده اند، از تاريخ 97/5/9 تا 97/05/10 از طريق سايت سازمان سنجش قابل پرينت مي‌باشد. اين داوطلبان لازم‌ است‌، در آزمون‌ عملي رشته‌هاي (نقاشي، ارتباط تصويري، كارداني هنرهاي تجسمي، طراحي پارچه و طراحي لباس) كه شروع فرآيند آزمون رأس‌ ساعت‌ 8:00 صبح‌ روز پنج­شنبه مورخ 97/05/11 و داوطلبان رشته طراحي صنعتي كه شروع فرآيند آزمون رأس ساعت 14:30 بعداز ظهر روز پنجشنبه مورخ 97/05/11 آغاز مي‌گردد، شركت نمايند"
توصیه می کنم که اخبار کنکور رو در سایت سازمان سنجش حتما پیگیری کنین.

مریم   یکشنبه, 7 مرداد 1397

ممنونم خیلی لطف کردین

shabnam   یکشنبه, 7 مرداد 1397

سلام من تو شهرستانی به اسم کامیاران زندگی میکنم .واسه آزمون عملی باید برم تهران یا استان کردستان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟..... این چ وضعیه با این امتحان گرفتنشون دیونه شدیم .. واقعا از ما 40 هزار گرفتن بعدشم اصلا معلوم نیست مجازیم یا نیستم .... ببخشید عصبی شدم

رنگ هنر   دوشنبه, 8 مرداد 1397

پاسخ: خواهش می کنم. نگران نباشید. اصولا در کارت شرکت در جلسه آزمون عملی باید این موارد رو بنویسه. انشالا به خوبی خواهد گذشت

لیلا   سه شنبه, 9 مرداد 1397

سلام.من ساز پیانو میزنم آیا نیاز هست که اُرگ با خودم ببرم سرِ جلسه امتحان عملی؟خواهش میکنم جواب بدین

رنگ هنر   چهارشنبه, 10 مرداد 1397

پاسخ: با سلام. هرچند در تخصص ما نیست اما تا جایی که می دونیم شما باید امتحان سلفژ و پیانو(احتمالا دو قطعه ساده) بدین و طبیعتا پیانو سرجلسه وجود داره و بعید به نظر میاد که لازم باشه چیزی همراه ببرین. ولی برای اطمینان بیشتر، توصیه می کنیم که روی گوگل سرچ کنین "آزمون عملی موسیقی" و از مشاوره های تخصصی تر بهره ببرید

zahra   چهارشنبه, 10 مرداد 1397

سلام من رتبم تو کنکور هنر 2000شده و البته مجاز شدم میخواستم بدونم بعد از ازمون عملی چقد امکانش هست که دانشگاه خوبی قبول شم؟واینکه اگه امکانش هست چندتا از بهترین دانشگاه ها ی دولتی رو نام ببرین تا از شرایطشون مطلع شیم و تو انتخاب رشته کار راحت تر شه ،مرسی.

رنگ هنر   چهارشنبه, 10 مرداد 1397

پاسخ: سلام. انشالا که باید تمام زورتون رو برای آزمون عملی بزنین. رتبه چندان خوبی ندارین و خیلی باید شانس بیارین. اما خب امتحان عملی هم سلیقه ای است. دانشگاه هنر، دانشگاه تهران و تربیت مدرس احتمالا در این آشفته بازار کمی باید بهتر از جاهای دیگه باشن

فاطمه پورکیوان   چهارشنبه, 10 مرداد 1397

سلام، من رتبه ی کنکور هنرم 303 شده، البته رتبه ی نهایی با احتساب سهمیه، اما رتبه ی کشوری بدون سهمیه 3000 شده، میخوانم بدونم چقدر شانس برای قبولی دانشگاه طهران دارم؟ با توجه به اینکه نمره دهی آزمون عملی قانون خاصی نداره...آیا ممکن با وجود رتبه 303، دانشگاه طهران پذیرفته نشم؟
با تخمین رتبه دانشگاه طهران رشته ی نقاشی رو میاوردم، اما نگران آزمون عملی م...

رنگ هنر   جمعه, 12 مرداد 1397

پاسخ: بله کاملا احتمال داره که شما در دانشگاه تهران قبول نشین. اما باید تمام تلاش رو برای آزمون عملی بکنین. کسی نمی تونه تخمین بزنه که چه اتفاقی می افته در نهایت

رسول زاده   چهارشنبه, 10 مرداد 1397

سلام میخواستم بدونم آزمون عملی فقط برای قبولی تو دانشگاه های دولتیه ؟
چون من فردا ازمون عملی دارم ولی احتمال داره به جلسه نرسم و میترسم دیگه نتونم برم رشته ی گرافیک و کد رشتش حذف بشه

لیلا گلی   چهارشنبه, 10 مرداد 1397

سلام خسته نباشید رتبه من تو سهمیه ۵درصد ۸۳۰ شده ممکنه تهران نقاشی قبول بشم ممنون از زحماتتون

رنگ هنر   جمعه, 12 مرداد 1397

پاسخ: با سلام. بله احتمال داره ولی در صورتی که خوش شانس باشین و البته کار عملی خوبی بدین

mohadese   چهارشنبه, 10 مرداد 1397

سلاممیخواستم بدونم ازمون عملی بازیگری چه تاریخیه ؟ اول گفته شده پنجشنبه ولی هنوز کارتش نیومده رو سایت و یه اطلاعات دیگه داده شده که مورخ 26 مرداده من واقعا نمیدونم کدوم تاریخ درسته میترسم ازمونش رد بشه بره

رنگ هنر   جمعه, 12 مرداد 1397

پاسخ: با سلام. این اطلاعی است که ما از زمان برگزاری ازمون عملی بازیگری داریم ولی شما حتما از جاهای دیگه هم پیگیر بشین چون تخصص ما در این وب سایت، "کنکور هنر" نیست:

خواهران: الف تا چ روز شنبه مورخ 97/05/20

خواهران: ح تا ش روز یکشنبه مورخ 97/05/21

خواهران: ص تا ک روز دوشنبه مورخ 97/05/22

خواهران: گ تا ی روز سه‌شنبه مورخ 97/05/23

برادران: الف تا خ روز چهارشنبه مورخ 97/05/24

برادران: د تا ف روز پنجشنبه مورخ 97/05/25

برادران: ق تا ی روز جمعه مورخ 97/05/26

مهلا   چهارشنبه, 10 مرداد 1397

سلام. من رتبه 170 سهمیه و 260 کشوری اوردم. با یه کنکور عملی خوب امکان قبولی تو رشته های طراحی پارچه یا گرافیک و نقاشی دانشگاه هنر هست برام؟ ممنون

رنگ هنر   جمعه, 12 مرداد 1397

پاسخ: بله اگر یک کار عملی خوب ارائه بدین و شانس هم بیارین فکر می کنم می تونین دانشگاهی که دوست دارین قبول شین

فائزه   پنجشنبه, 11 مرداد 1397

سلام
من روز دوشنبه آزمون عملی مجسمه سازی دارم . اگه نرم و برام حذف شه ، میتونم انتخاب رشته صنایع دستی بکنم .؟
خیلی ممنون

رنگ هنر   جمعه, 12 مرداد 1397

پاسخ: فکر می کنم مشکلی نباشه. البته تخصص ما کنکور هنر نیست و برای این کار از یک مشاور متخصص سوال کنید

ساحل   پنجشنبه, 11 مرداد 1397

سلام خسته نباشین من کنکور هنر دادم و رتبه نهایی در سهمیم 3000 شده و موسیقی جهانی فردا عملی دارم،با عملی خیلی عالی شانس قبول شدن در ی دانشگاه خوب را دارم ؟

رنگ هنر   جمعه, 12 مرداد 1397

پاسخ: بله حتما شانس که دارین. اما رتبه خیلی خوبی هم ندارین

zahra   پنجشنبه, 11 مرداد 1397

سلام من رتبم تو کنکور هنر 2000شده و البته مجاز شدم میخواستم بدونم بعد از ازمون عملی چقد امکانش هست که دانشگاه خوبی قبول شم؟واینکه اگه امکانش هست چندتا از بهترین دانشگاه ها ی دولتی رو نام ببرین تا از شرایطشون مطلع شیم و تو انتخاب رشته کار راحت تر شه ،مرسی.

رنگ هنر   جمعه, 12 مرداد 1397

پاسخ: سلام. باید تلاش بیشتری کنین چون رتبه چندان خوبی ندارین و باید شانس بیشتری بیارین. البته امتحان عملی هم سلیقه ای است. دانشگاه هنر، دانشگاه تهران و تربیت مدرس احتمالا کمی بهتر از جاهای دیگه باشن

مهسا   شنبه, 13 مرداد 1397

سلام من رتبه ام درسهمیه شد ۳هزار میتونم چیری قبول شم؟؟؟

رنگ هنر   شنبه, 13 مرداد 1397

پاسخ: سلام. احتمالا نه ولی امیدواریم حتما بشین (:

فرزانه   شنبه, 13 مرداد 1397

سلام سلام.
وقتتون بخیر.
من رتبه در منطقه م 300 شده.
اما رشته مجسمه سازی میخوام.
بت توجه به اینکه مجسمه سازی برای داوطلبین منطقه 3 خیلی کم طرفداره چون کسی از منطقه سه معمولا پا نمیشه بره تهران کنکور مجسمه بده ( کسی هم اگ خواس بره میره اونیکی عملی رو میده ک نقاشی و هنر تجسمی و... هس)
اینکه داوطلبین منطقه سه تعدادشون کمه رو شانس قبولی منم تاثیزی میذاره ایا؟؟

رنگ هنر   شنبه, 13 مرداد 1397

پاسخ: سلام. طبیعتا نمی شه بدون آمار دقیق و بر اساس نظر شخصی تعداد داوطلبان رو حدس زد.

zahraa   شنبه, 13 مرداد 1397

سلام
من امسال کنکور هنر دادم و رتبه منطقم 500 شد و رتبه زیر گروه چهارم 285 به نظرتون میتونم دانشگاه تهران یا هنر یکی از 3 رشته ادبیات نمایشی ، بازیگری ،سینما ،کارگردانی تلوزیون رو بیارم.و اینکه یه توضیحیم در مورد ازمون عملیشون بدید ممنون میشم.
با سپاس

رنگ هنر   شنبه, 13 مرداد 1397

پاسخ: اگر امتحان عملی خوبی ارائه بدین، شانس دارین. با توجه به اینکه اطلاعات ما در مورد رشته های مذکور کافی نیست و در تخصص ما نیست توصیه می کنم در گوگل سرچ کنید "آزمون عملی بازیگری" و سایت هایی هستن که این موارد رو دقیق توضیح دادن

عرفان   شنبه, 13 مرداد 1397

من رتبه 341 شدم با عملی خوب میتونم تهران قبول بشم طراحی صنعتی میخوام بخونم

رنگ هنر   شنبه, 13 مرداد 1397

پاسخ: احتمالا در این مورد کار شما بسیار سخت است. باید رتبه بهتری داشته باشید. به شما توصیه می کنیم که " رتبه قبولی طراحی صنعتی در تهران " را گوگل کنید. برخی سایت ها به صورت مقایسه ای آمار قبولی های طراحی صنعتی را با درصدهایشان برای نمایش گذاشته اند.

عرفان   شنبه, 13 مرداد 1397

میزان تاثیر عملی در زیر گروه 2 چنده

رنگ هنر   شنبه, 13 مرداد 1397

پاسخ: ضرایب آزمون عملی برای بیشتر زیرگروه ها 4 است که به معنای اینه که تاثیر زیادی داره

نیلوفر   یکشنبه, 14 مرداد 1397

سلام با رتبه 545 منطقه 1 امکان قبولی نقاشی هنر یا تهران (شبانه و روزانه) وجود داره ؟با عملی که خوب باشه؟

رنگ هنر   یکشنبه, 14 مرداد 1397

پاسخ: به نظر می رسه که با کار عملی خوب ، شانس دارین

Mahsa   یکشنبه, 14 مرداد 1397

سلام خسته نباشید .میخاستم‌ بدونم‌ واسه کنکور هنر حتما باید کنکور کتبی رو بگذرونیم؟ و اینکه چ‌رتبه ای لازمه تا قبول بشیم

رنگ هنر   یکشنبه, 14 مرداد 1397

پاسخ: بله باید بگذرونید. معمولا تا چندهزار نفر برای کار عملی مجاز می شن. اگر می خواهین شانس بالایی داشته باشین بهتره که رتبه امتحان تئوری شما زیر دو رقمی باشه

Sara   یکشنبه, 14 مرداد 1397

سلام . من رشته هنرستانم اصلا هنر نبوده و اگه بخوام کنکور هنر شرکت کنم و اگه بخوام گریم سینما قبول بشم باید کنکور عملی بدم؟؟؟ چجوریه چجوری میتونم؟

رنگ هنر   دوشنبه, 15 مرداد 1397

پاسخ: سلام. تا جایی که می دونیم رشته گریم رو فقط دانشگاه علمی کاربردی داره که اون هم کنکور نداره

مجید میرشکار   سه شنبه, 16 مرداد 1397

با سلام
من امسال در دو رشته تجربی و هنر شرکت کردم.باتوجه به این که احتمال نمیدادم تو رشته هنر موفق بشم و بیشتر تمرکزم روی رشته تجربی بود آزمون عملی هنر رو شرکت نکردم و الان که نتایج آزمون اومده رتبه هنرم ۹۰۰ شده.حالا میتونم بدون اینکه شرکت نکردم در آزمون عملی رشته هایی که نیاز به آزمون عملی دارند رو شرکت کنم؟؟
ممنون میشم اگر جواب بدید.

رنگ هنر   پنجشنبه, 18 مرداد 1397

پاسخ: سلام. تا جایی که ما اطلاع داریم طبیعتا زمانی که آزمون عملی ندادین نمی تونین در اون رشته ها شرکت کنین

رنگ هنر   پنجشنبه, 18 مرداد 1397

پاسخ: البته این رو اضافه کنیم که در واقع وقتی در آزمون عملی شرکت نمی کنین برای شما نمره صفر لحاظ می شه که با نمره تئوری جمع می شه و چون ضریب کار عملی 4 است شما هیچ شانسی نخواهید داشت.

مهدی ناصری   چهارشنبه, 17 مرداد 1397

سلام ببخشید می خواستم بدونم آیا برای رشته سینما کنکور عملی باید داد یا خیر اگر باید کنکور عملی بدیم این کنکور چگونه هست؟؟ میشه کلا بگید برای چه رشته هایی باید کنکور عملی بدیم و برای چه رشته های نباید کنکور عملی بدیم ؟؟؟ مرسی

رنگ هنر   پنجشنبه, 18 مرداد 1397

پاسخ: با سلام. بله سینما در رشته های بازیگری و کارگردانی آزمون عملی دارن. برای آزمون بازیگری متنی به شما می دن که بر اون اساس بازی کنید. برای کارگردانی هم یک طرح اجرایی سینمایی باید بر اساس یک متن کوتاه ارائه بدین. و البته اگر سوابق کارگردانی یا اجرایی دارین بهتره با خودتون ببرین

هانیه شاکری   جمعه, 19 مرداد 1397

سلام...میخواستم بپرسم من اگر بخوام برم طراحی لباس باید حتما ازمون عملی هم بدم یا نه فقط تاثیرش بیشتر میشه؟....بعد اینکه من برایه ازمون عملی بازیگری ثبت نام کردم ..سوالم اینه که داورا خوشون متن میدنیا باید خودمون هم متنی از قبل داشته باشیم...و اینکه فقط در همین حده سوالی یا چیز دیگه ای نمیپرسن ؟یعنی فقط میریم متنو اجرا میکنیم تموم؟

رنگ هنر   شنبه, 20 مرداد 1397

پاسخ: سلام. بدون آزمون عملی بعیده شانسی داشته باشین. در مورد آزمون بازیگری امسال:
داوطلبان باید اسناد و مدارک مربوط به سوابق بازیگری (مانند بروشور، پوستر یا عکس) و دیگر فعالیت‌های تئاتری اعم از آموزشی، پژوهشی و هنری را همراه داشته باشند و آن را ارائه دهند. داوطلبان باید آمادگی برای اجرای یک قطعه نمایش به صورت بداهه و اجرای یک قطعه منتخب که پیشتر به آگاهی داوطلب رسیده‌ است را داشته باشند. داوطلبان خانم‌ باید تک‌گویی «الکترا» در صفحات ۱۸۹ و ۱۹۰ از نمایشنامه «الکترا» اثر «سوفوکل» ترجمه «محمد سعیدی» انتشارات علمی و فرهنگی سال ۱۳۷۵ را اجرا و بازی کنند. داوطلبان آقا نیز لازم است تک گویی «مارک آنتونی» در صفحات ۷۹۰ و ۷۹۱ از نمایشنامه «ژولیوس سزار» در کتاب «مجموعه آثار نمایشی ویلیام شکسپیر» جلد اول، ترجمه «علاالدین پازارگاردی»، انتشارات سروش، سال ۱۳۷۵ را اجرا و بازی کنند.

محمدعلیخانی   جمعه, 19 مرداد 1397

سلام.مندرکنکورهنرثبت نام کرده ام امادرآزمون عملی ثبت نام نکرده ام آیاازرفتن به دانشگاه منع میشوم.اگرمنعی نتداردنسبت به کسانی که آزمون عملی داده اند شانس قبولی دارم.

رنگ هنر   شنبه, 20 مرداد 1397

پاسخ: سلام با توجه به ضریب 4 آزمون عملی تا جایی که ما اطلاع داریم، بدون شرکت در اون شانس قبولی وجود نداره.

Shirin   یکشنبه, 21 مرداد 1397

من کنکور تجربی و هنر شرکت کردم و فکر نمیکردم با دو تا درصد منفی رتبه ۱۶۰۰ بیارم ..به خاطر همین آزمون عملی ثبت نام نکردم .حالا میخوام بدونم که آزمدن عملی ممکنه دوباره برگراز بشه؟
یا اصن شانس قبولی دارم ؟

رنگ هنر   یکشنبه, 21 مرداد 1397

پاسخ: سلام. خیر دوباره برگزار نمی شه و طبیعتا شانس قبولی در این دوره رو ندارین. مگر اینکه بپرسین شاید برخی دانشگاه های بدون آزمون رو بتونین ثبت نام کنین.

کیمیا   یکشنبه, 21 مرداد 1397

سلام خسته نباشید ببخشید من کنکور عملی طراحی صنعتی و فقط دادم الان میخوام بدونم حتی دانشگاه غیر انتفایی برم میتونم یه رشته دیگه رو انتخاب کنم؟؟؟

رنگ هنر   چهارشنبه, 24 مرداد 1397

پاسخ: سلام. با توجه به اینکه تخصص ما در سامانه رنگ هنر مربوط به کنکور نیست، نمی تونیم جواب دقیقی به شما ارائه کنیم و باید از یک مشاوره تخصصی بهره مند بشین. اما فکر می کنیم که راه هایی داشته باشه برای دانشگاه غیر انتفاعی و تکمیل ظرفیت

درخشان   چهارشنبه, 24 مرداد 1397

سلام
من امسال کنکور هنر دادم و رتبم تو زیرگروه ۴ شده ۱۱۰۰ به نظر شما اگه تو آزمون عملی ادبیات نمایشی نمره خیلی خوبی بگیرم امکان قبولی تو دانشگاه تهران رو دارم ؟

رنگ هنر   شنبه, 27 مرداد 1397

پاسخ: سلام. با توجه به اینکه تخصص ما کنکور نیست، نمی تونیم جواب قطعی به شما ارائه کنیم و باید از یک مشاوره تخصصی بهره مند بشین. اما احتمالا شما برای قبولی در دانشگاه تهران باید رتبه بهتری از این داشته باشید.

بهار   چهارشنبه, 31 مرداد 1397

سلام لطفا بگید که برای کنکور هنر از چه انتشاراتی کتاب تست بخرم؟

رنگ هنر   جمعه, 2 شهریور‍ 1397

پاسخ: سلام. به نظر می رسه که انتشارات قلم چی در این زمینه کافی و قابل قبوله

مجتبی کاظمی   سه شنبه, 6 شهریور‍ 1397

سلام و خسته نباشید خدمت شما
من دهم در رشته تجربی تحصیل کردم
الان هم دوست دارم که کنکور هنر هم بدم و نقاشی یا گرافیک رو انتخاب کنم
میخوام بدونم که همین تجربی رو ادمه بدم یا برم رشته ریاضی ؟

رنگ هنر   یکشنبه, 11 شهریور‍ 1397

پاسخ: سلام. فرقی نمی کنه. در هر صورت می تونید کنکور هنر هم امتحان بدین

m.h   دوشنبه, 12 شهریور‍ 1397

سلام ببخشید باید حداقل چه رتبه ای رو برای کنور هنر رشته موسیقی بیارم تا دانشگاه دولتی تهران برم؟

Najma   جمعه, 16 شهریور‍ 1397

سلام ٠ من سال دوازدهم هستم و رشتمم تجربيه ولي ميخوام كنكور هنر بدم ولي اطلاعاتي در اين زمينه ندارم.ميخواستم در مورد منابع كنكور هنر بپرسم و نميخوام خودمو با كتاباي مختلف گيج كنم ميخوام يه چنتا كتاب مفيد بگيرم و از رو اونا بخونم اگه ميشه بهم معرفي كنيد
بعد چون من تخصصي هاي هنر رو اولين باره ميخونم سخت نيس؟يني نياز به دبير دارم؟ و اينكه ايا كتابهابي كه ظريبشون يكه هم ميخواد بخونه?
ارسال نظر بسته شده است
 
دوره ها | راهنما | عضویت رایگان و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر