صفحه اصلی ›› مطالب آموزشی ››نقاشی گل با آبرنگ

آموزش نقاشی گل با آبرنگ

نویسنده : رنگ هنر | بخش : نقاشی | تاریخ : یکشنبه, 4 تیر‍ 1402 | نظرات : 0 نظر

نقاشی گل با آبرنگ یک موضوع کاربردی، جذاب و رایج است که در میان هنرمندان آبرنگ هواداران بسیاری دارد. رنگ ها جاری شده، با یکدیگر ترکیب می شوند و جلوه های غیر منتظره و پراکنده ایجاد می کنند. تنوع فرم و رنگ در نقاشی گل زیاد است. از این رو نقاشی گل با آبرنگ و نحوه کشیدن آن را در این بخش از رنگ هنر بصورت گام به گام ، ساده و در عین حال حرفه ای آموزش خواهیم داد. معمولا آموزش این مدل به صورت تک یا به صورت دسته گل در دوره های آموزش نقاشی با ابرنگ گنجانده می شود. در جلسه چهارم از دوره آموزشی آبرنگ در سامانه رنگ هنر هم به صورت کامل این موضوع را یاد می گیرید! ویدئوی زیر خلاصه ای از فیلم آموزش نقاشی گل در سایت رنگ هنر است. آن را نگاه کنید:

ویدئوی جلسه چهارم - آموزش نقاشی از گل با آبرنگ

ویدئوی بالا خلاصه ای از محتوای جلسه چهارم آموزش نقاشی با آبرنگ بود! این دوره شامل 8 جلسه خوب و کامل آموزشی است. اگر علاقمند به یادگیری این سوژه و سایر موضوعات آبرنگ هستید، یک حساب کاربری در سایت ایجاد کرده، و بعد از ثبت نام، کار را شروع کنید. به جز محتوای آموزشی ، در صورت تمایل امکان رفع اشکال توسط استاد را هم خواهید داشت!

همین حالا دوره آبرنگ رو شروع کن !

آموزش گام به گام نقاشی از گل و گلدان

نقاشی گل با آبرنگ
نقاشی گل با آبرنگ ساده

در آموزش گام به گام زیر، به صورت تصویری نحوه نقاشی از یک گلدان زیبا را توسط استاد فابیو جمبرانلی با تکنیک آبرنگ مشاهده می کنید. گل ها در این روش به صورت خیس در خیس کار شده و سرعت انجام کار بالاست. از آنجایی که حجم پردازی در این روش به شیوه پرداخت انجام نمی شود، تا لکه ها نمایان بوده و بافت مقوا نیز در لا به لای نقاشی پیداست. به تصاویر گام به گام زیر و توضیحات دقت کنید:

شروع نقاشی گل
طرح خطی و شروع رنگ گذاری

پس از ترسیم شکل‌های اصلی گلدان با مداد، مقوا را با استفاده از یک قلم موی بزرگ خیس کرده و با یک قلم موی متوسط شروع به رنگ آمیزی گل های مرکزی می کنیم. برای نقاشی گل های سفید می توانیم پس زمینه اطراف آن را به جای خود سوژه نقاشی کرده و اجازه دهیم تا سفیدی کاغذ گلبرگ های آن را نمایان کند. گاهی اوقات افزودن بیش از اندازه رنگ، سایه و لایه های رنگی به یک گل سفید باعث جلوه بد آن می شود.

رنگ آمیزی گل با قلم موی سرتخت
رنگ آمیزی گل با قلم موی سرتخت

با استفاده از یک قلم موی صاف و متوسط، شروع به اضافه کردن اشکال بیشتری می کنیم. از جمله یک گل قرمز در بالا سمت چپ، تا تعادل بصری بهتری در ترکیب ایجاد شود. هرچند چیدمان و ترکیب بندی در گلدان حالت عمودی دارد، اما این حرکت عمودی می‌تواند با خطوط و لکه های مورب قطع شود تا چشم بیننده از ترکیب خارج نشود.

نقاشی گل با قلم موی گرد
نقاشی گل با قلم موی گرد

در این مرحله کمی جزئیات به گل ها اضافه می کنیم. بنابراین باید از قلم موی آبرنگی سرگرد نسبتا ریزتری استفاده کنیم. کاسبرگ گل رز را با استفاده از مخلوط سبز زیتونی و زرد نقاشی می کنیم. نباید در ترسیم جزئیات زیاده روی یا عجله کنیم. اینها جزییات نهایی نقاشی نیستند.

نقاشی برگ ها در آبرنگ
نقاشی برگ ها در آبرنگ

با استفاده از همان قلم موی گرد، رنگ آمیزی برگ ها را شروع می کنیم. برگ ها از مخلوط رقیق Sap Green به علاوه Burnt Sienna ساخته شده اند که به عنوان یک لایه شفاف اعمال می شود. بعداً می‌توان سایه‌های بیشتری را به این لایه‌های برگ شفاف اضافه کرد. به یاد داشته باشید، یک برگ یک جسم صاف نیست، بنابراین باید نور و سایه را نیز به آن اضافه کنیم. سبزهای خام را به کار نبرید. سبز های شما نباید بیشتر از گل های شما توجه را به خود جلب کنند. گل ها موضوع اصلی اینجا هستند، بنابراین هر چیز دیگری باید صرفاً برای تقویت آنها اضافه شود.

نقاشی گلدان آبرنگی
نقاشی حرفه ای از گلدان با آبرنگ

در این مرحله ساختار اصلی نقاشی نمایان شده و باید سراغ بخش های پایین تر کار برویم. لبه های گل ها رو قطع نکنید و تا میزانی اجازه درهم آمیزی به آن ها بدهید تا جلوه های متنوع رنگی ایجاد شوند.

نقاشی ساقه های گل با قلم موی ۀبرنگ
نقاشی ساقه های گل

جنس گلدان شیشه ای شفاف است، بنابراین آن را با ترکیبی بسیار رقیق از آبی کبالت، سبز و بنفش و با یک قلم موی گرد سایز 10 رنگ می کنیم. بعد از افزودن این لایه، ساقه ها را با استفاده از یک قلم موی گرد سایز 6 با ترکیبی از Sap Green به اضافه کبالت آبی و زرد هندی اضافه می کنیم.

آموزش نقاشی از گل با قلم موی آبرنگی
افزودن کنتراست بیشتر به نقاشی

با استفاده از یک قلم موی گرد بزرگتر، رنگ های تیره تری را به پس زمینه اضافه می کنیم تا جلوه گل های اصلی را تقویت کنیم. برای این منظور می توانیم از رنگ های Burnt Sienna به اضافه Shadow Violet و French Ultramarine  استفاده کنیم.

نقاشی با قلم موی آبرنگ
نقاشی سایه گلدان

با استفاده از یک قلم موی گرد سایز 6 یا 8 و با مخلوطی از رنگ های قهوه ای برنت سینا و بنفش لبه پایینی گلدان را رنگ آمیزی کرده و سپس این سطح را طوری پخش می کنیم که نزدیک به گلدان تیره‌تر و در ادامه و انتهای سطح نرم‌تر شود. تا حد امکان از رنگ‌های سیاه یا تخت برای سایه‌های افتان اجتناب کنید.

کشیدن جزئیات در نقاشی آبرنگ
افزودن جزئیات نهایی نقاشی گلدان آبرنگی

در انتها از یک قلم موی ریز لاینر برای ترسیم و افزودن جزئیات نقاشی استفاده می کنیم. در این مرحله، برخی از مناطق هنوز کمی مرطوب هستند. به هر حال تکنیک این کار خیس روی خیس است. به خاطر داشته باشید که زیاده روی در ترسیم جزئیات همیشه باعث زیبایی نقاشی شما نمی شود. یک نقاشی گل با آبرنگ باید تا انتها احساس سیال بودن و راحتی خود را حفظ کند.

برای مشاهده توضیحات بیشتر درباره دوره آموزش نقاشی با آبرنگ، از بخش های زیر استفاده کنید. شما می توانید با ساخت یک حساب کاربری در سامانه، در این دوره 8 جلسه ای ثبت نام و شرکت کنید.


استفاده از مطالب آموزشی به لحاظ قانونی و اخلاقی با ذکر نام رنگ هنر به عنوان منبع مجاز است

دوره های آموزش مجازی طراحی

طراحی پایه طراحی چهره طراحی منظره طراحی حیوانات طراحی فیگور آموزش اسکیس

دوره های آموزش مجازی نقاشی

نقاشی مدادرنگی نقاشی رنگ روغن پایه نقاشی رنگ روغن چهره آموزش نقاشی با آبرنگ

دوره های آموزش تئوری نقاشی

رنگ شناسی سبک شناسی نقاشی نقد آثار نقاشی NFT (کریپتوآرت)

بسته ویژه طراحی = 6 دوره 48 جلسه
(طراحی پایه + طراحی چهره + طراحی منظره +
طراحی حیوانات + طراحی فیگور + اسکیس)
با بیشترین تخفیف!

بسته نقاشی و تئوری = 8 دوره 46 جلسه
(مدادرنگی + نقاشی آبرنگ + رنگ روغن پایه +
رنگ روغن چهره + رنگ‌شناسی + سبک‌شناسی +
نقد آثار نقاشی + NFT برای هنرمندان)

عضویت رایگان = مشاهده شهریه دوره‌ها

عضویت در شبکه های اجتماعی رنگ هنر| @rangehonar
نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

  • 8 × 3 = ?


 
دوره ها | راهنما | عضویت رایگان و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر