صفحه اصلی ›› مطالب آموزشی ››نحوه قیمت گذاری تابلوهای نقاشی

عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت و فروش تابلوهای نقاشی + مقاله پژوهشی

نویسنده : محسن ایرانی | بخش : نقاشی | تاریخ : دوشنبه, 27 دی 1395 | نظرات : 59 نظر

بسیاری از هنرمندان پس از فراگیری تکنیک های هنری و خلق مجموعه آثار نقاشی، به فروش آثار خود فکر می کنند. فروش نقاشی یا به صورت مستقل توسط هنرمند صورت می گیرد یا با کمک یک واسطه یا همان گالری انجام می شود. به ویژه وقتی فروش یک نقاشی به صورت مستقل توسط هنرمند انجام می شود تعیین قیمت نقاشی موضوعی مهم خواهد بود و برای هنرمندان یا هنرجویان تازه کار به دغدغه ای بغرنج تبدیل می شود. در این نوشتار در وب سایت رنگ هنر تلاش می کنیم عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت نقاشی را بررسی کنیم.

توجه: نوشته حاضر تنها جنبه آگاهی بخشی دارد. سامانه رنگ هنر در زمینه خرید یا فروش آثار هنری هیچگونه تخصص و فعالیتی ندارد!

1) تکنیک و متریال: هرچند تکنیک و روش خلق اثر به تنهایی تعیین کننده نیست اما در تعیین قیمت نقاشی نقش مهمی دارد. به طور کل آثار نقاشی(رنگ محور) نسبت به آثار طراحی(بدون رنگ) با مبلغ بیشتری قیمت گذاری می شوند. آثار نقاشی نسبت به طراحی زمان بر می باشند، پرکار تر به نظر می رسند و از این نظر عموما خواهان بیشتری در بازار خرید و فروش آثار هنری دارند. همچنین کیفیت و نوع متریال مورد استفاده توسط نقاش نیز تعیین کننده است. فرض کنید شما به عنوان یک هنرمند در تابلوی خود از سنگ های زینتی گران استفاده کرده اید. طبیعی است که این موضوع را در قیمت اثر خود لحاظ می کنید. تکنیک ها و شیوه هایی که انجام آن ها سخت تر است یا زمان بیشتری صرف آن ها می شود نیز بر افزایش قیمت یک تابلو اثر می گذارند.

2) سابقه و رزومه: این مورد از جمله مواردی است که یک شبه ایجاد نشده و در طول زمان و با ثبات کاری هنرمند اتفاق می افتد. اصطلاحا به آن امضای نقاش هم می گویند. امضای هنرمند گاهی تا به آنجا در بازار خرید و فروش مهم می شود که نقاشی را زیر سایه خود قرار می دهد. هر هنرمندی با افزایش سن و تجربه، ثبات کاری، شرکت در نمایشگاه ها و فعالیت های متعدد هنری و ... به مرور جایگاه و امضای خود را در بازار هنر خواهد یافت

3) ابعاد و اندازه: معمولا آثار هنری بزرگتر، با قیمت های بیشتری ارزش گذاری می شوند. بر این اساس برخی هنرمندان استراتژی خود را بر اساس فروش آثار کوچک با قیمت کمتر، اما در تعداد بیشتر تعیین می کنند. برخی هنرمندان نیز ابعاد را بر اساس خواست گالری یا خریدار انتخاب می کنند.

4) محل و نوع ارائه: اینکه هنرمند چگونه کار خود را جهت نمایش و فروش ارائه می کند، سلیقه انتخاب قاب و پاسپارتو، تبلیغات و همچنین گالری یا محل عرضه اثر نیز در قیمت نهایی نقاشی تاثیر دارند. پس از این بررسی اجمالی، در مطلب بعدی توصیه هایی در مورد فروش نقاشی خواهیم داشت.

نقاشی ونگوگ
نقاشی چهره دکتر گجت اثر ونگوگ
82میلیون دلار
نقاشی چهره
نقاشی چهره آدلِ بلاخ اثر گوستاف کلیمت
135 میلیون دلار
نقاشی
نقاشی جیغ اثر ادوارد مونک
120 میلیون دلار

توصیه هایی درباره فروش نقاشی

1) میزان فروش نقاشی های شما لزوما ارتباطی با استعداد و توانایی هنری شما ندارد. فراموش نکنید برای چه چیز و هدفی نقاشی می کنید. فروش آثار اگر آخرین هدف نباشد، قطعا نخستین هدف هم نیست و رضایت درونی و شخصی هنرمند از آفرینش خود اهمیت زیادی دارد.
2) اجازه ندهید مبالغی که در حراج ها و گالری ها در پای آثار ثبت می شود باعث وهم و خیال شما شود. با قیمت های متعارف و پایین شروع کنید تا ضمن دادن فرصت به افراد بیشتری جهت لذت دیدن و داشتن آثارتان، در زمینه فروش نقاشی کسب تجربه کنید.
3) هیچ گاه کار خود را با قیمت بسیار پایین(نامتعارف) نیز عرضه نکنید. خریدارانی که به شما قیمت های نامتعارف و بسیار پایین پیشنهاد می کنند برای شما و کارتان ارزشی قائل نیستند.
4) تحت هیچ شرایط و مبلغی از کیفیت کار خود کم نکنید.
5) با شک و تردید با خریدار صحبت نکنید. پیش از دادن قیمت خوب فکر کنید و در صورت لزوم با اساتید یا دوستان با تجربه تر خود مشورت کنید.
6) به خریدار رسید امضا شده بدهید و شناسنامه و مشخصات اثر را در آن درج کنید.

عوامل اجتماعی موثر بر قیمت تابلوهای نقاشی در نگارخانه های تهران

نویسندگان: محمدرضا مریدی و معصومه تقی زادگان _ تاریخ پژوهش: 1387


استفاده از مطالب آموزشی به لحاظ قانونی و اخلاقی با ذکر نام رنگ هنر به عنوان منبع مجاز است

دوره های آموزش مجازی طراحی

طراحی پایه طراحی چهره طراحی منظره طراحی حیوانات طراحی فیگور آموزش اسکیس

دوره های آموزش مجازی نقاشی

نقاشی مدادرنگی نقاشی رنگ روغن پایه نقاشی رنگ روغن چهره آموزش نقاشی با آبرنگ

دوره های آموزش تئوری نقاشی

رنگ شناسی سبک شناسی نقاشی نقد آثار نقاشی NFT (کریپتوآرت)

بسته ویژه طراحی = 6 دوره 48 جلسه
(طراحی پایه + طراحی چهره + طراحی منظره +
طراحی حیوانات + طراحی فیگور + اسکیس)
با بیشترین تخفیف!

بسته نقاشی و تئوری = 8 دوره 46 جلسه
(مدادرنگی + نقاشی آبرنگ + رنگ روغن پایه +
رنگ روغن چهره + رنگ‌شناسی + سبک‌شناسی +
نقد آثار نقاشی + NFT برای هنرمندان)

عضویت رایگان = مشاهده شهریه دوره‌ها

عضویت در شبکه های اجتماعی رنگ هنر| @rangehonar

نظرات

حامد شیری جیان   شنبه, 26 خرداد 1397

عالی بود ، ساده و خلاصه و مفيد

رنگ هنر   یکشنبه, 3 تیر‍ 1397

پاسخ: خوشحالیم که خوشتون اومد آقای شیری جیان

شاهین دربندی   یکشنبه, 24 تیر‍ 1397

سلام و تشکر ،مطالب بسیار کارآمد و جالب توجه بود اما در هر صورت باید کار را از یک جا شروع کرد..و اگر نمونه کارام را براتون بفرستم آیا شما در این خصوص کارشناس و امکاناتی برای فروش آثار، مشاوره و تعیین قیمت و یا هر گونه تسهیلاتی دیگری در این راستا،حتی هدایت هنرمند برای رسیدن به بازارها جهانی را دارید؟؟؟مشتاقانه منتظر هر گونه ارشادی از طرف شما هستم ممنون

رنگ هنر   دوشنبه, 25 تیر‍ 1397

پاسخ: ممنونیم از نظر مثبت شما. متاسفانه حوزه کاری ما در سامانه رنگ هنر در مورد فروش نقاشی و آثار هنری نیست. اما به عنوان مشاوره خدمت شما عرض می کنیم که فروش آثار نقاشی هم مثل هر بیزنس دیگه ای نیاز به کیفیت ارائه ، نمایش و استمرار در فعالیت دارد. به عبارت دیگه امکانپذیر نیست که برای آثار نقاشی شما یک شبه خریدار یا مخاطب پیدا شود. شما باید طبق یک استراتژی درست حرکت کنید. نخست اینکه به شکلی صادقانه مجموعه آثاری خوش تکنیک، خلاقانه و با معنا خلق کنید. با گالری های معتبر ارتباط برقرار کنید و مجموعه نقاشی های خود را به صورت مستمر و با رعایت اصول حرفه ای به نمایش بگذارید و در مورد آن ها در نشریات هنری، شبکه های مجازی و وب سایت ها تبلیغ کنید. بدون شک با کمی اقبال خوش، به مرور جایگاه خود را پیدا می کنید و ارتباطات ویژه خود را پیدا می کنید. این سالمترین راه ممکن است.

مهدی   سه شنبه, 16 مرداد 1397

سلام دوست عزیز من یه تابلو دارم میخوام قیمت گذاری کنم کی میتونه کمکم که یه ایدی بده عکس‌بفرستم براش

رنگ هنر   سه شنبه, 16 مرداد 1397

پاسخ: سلام. دوست گرامی اگر تابلوی ارزشمندی دارید و به دنبال یک مرجع رسمی در زمینه قیمت گذاری هستید توصیه ما اینه که مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، یک جایی به نام مرکز ارزشیابی آثار هنری تاسیس کرده که می تونین به اون مراجعه کنین. در غیر این صورت شما باید با کارشناسان این امر در گالری های نقاشی تهران تماس بگیرین و مشورت کنین.

سلام.خداقوت.تابلو قدیمی دارم میخوام قیمت اصلی بگیرم هر جا عتیقه فروشی یه قیمت میگه.ممنون   شنبه, 3 شهریور‍ 1397

عالیبود

محسن همایون سپهر   پنجشنبه, 15 شهریور‍ 1397

سلام .مان میخوام اطلاعات جامعی از تابلوهای معاصر و آرتیستاشون کسب کنم .شما میتونین کمکم کنین بتونم مشخصات انواع تابلوهارو که تووی گالری میشه دیدو برای فروش به مشتریا توضیح بدم .اصولا جنس تابلوها یا رنگشون سبکشونو میخوام بدونم .ممنون

رنگ هنر   شنبه, 17 شهریور‍ 1397

پاسخ: با سلام. البته به طور دقیق متوجه منظور شما نشدیم. اما اگر قصد دارید که به امور مرتبط به نقاشی بپردازین طبیعتا باید اندکی در این زمینه هم به لحاظ عملی و هم به لحاظ تئوری آموزش ببینین. شما باید کلاس نقاشی برید تا تفاوت بین متریال ها رو به صورت بصری تشخیص بدین و نمی شه این رو در کتاب یاد گرفت. برای مطالعه سبک های هنری هم از مقالات ساده اینترنتی شروع کنین. ولی به طور کل این یک مقوله تخصصی و وسیع است

رزیتا قبادی   شنبه, 3 آذر 1397

بسیار خوب و صادقانه بود

رنگ هنر   شنبه, 3 آذر 1397

پاسخ: سپاس از نظر لطف شما

مسعود   یکشنبه, 25 آذر 1397

سلام کلا بخوام یه تابلو نقاشی بکشم قیمتش چقدر میشه؟
رنگ و تابلو و... سیمتشو نمیدونم، ممنون میشم راهنمایی کنید

رنگ هنر   یکشنبه, 25 آذر 1397

پاسخ: سلام دوست عزیز
نمی شه به این سادگی گفت. چه تکنیکی، چه ابعادی، چه مارک رنگی و هزار تا عامل دیگه نقش داره. در حال حاضر و تا این تاریخ به طور کل وسایل رنگ روغن، با 12 تا رنگ وینزور، چیزی حدود 600 یا 700 هزار تومن هزینه بر میداره.

کریمی   یکشنبه, 2 دی 1397

سلام یه تابلونقاشی چطوربایدعکسشوبفرستم بدونم قیمتش چنده

رنگ هنر   یکشنبه, 2 دی 1397

پاسخ: سلام دوست گرامی. این مطلب تنها جنبه آگاهی بخشی دارد و ما در سامانه رنگ هنر تخصصی در زمینه قیمت گذاری و فروش نداریم. باید با گالری ها تماس بگیرید.

نسرین نظری   سه شنبه, 4 دی 1397

سلام.ممنون از اطلاعاتی که برای ما گذاشتید . من میخوام یک تابلو از شهر تهران داشته باشم ولی طرحی توی ذهنم نیست.میخوام برای نامزدم درانگلستان پست کنم. اما ایده ای برای این تابلو ندارم. اون نقاشی شهرتهران رو میخواد. چطور میتونید به من کمک کتید. بسیار سپاس گذارم

رنگ هنر   پنجشنبه, 6 دی 1397

پاسخ: سلام. منظورتون اینه که می خواهید نقاشی کنید و طرحی در ذهن ندارید؟ کافیه یک صبح خلوت جمعه با گوشیتون از سطح شهر تهران تعدادی عکس بگیرید و شروع به کار کنید. به همین سادگی!

اميد غفاري   جمعه, 28 دی 1397

سلام شما ميتونيد روي تابلو قيمت بگراريد

رنگ هنر   شنبه, 29 دی 1397

پاسخ: سلام. متاسفانه در تخصص ما نیست.

رضا حسینی   سه شنبه, 16 بهمن‍ 1397

با سلام در بین صحبت های خود فرمودید در یک گالری معتبر نقاشی های خود را به نمایش بگذارید آیا گالری دنا در مقایسه با سایر گالری ها معتبر است

رنگ هنر   چهارشنبه, 17 بهمن‍ 1397

پاسخ: سلام. البته در مورد گالری دنا اطلاعاتی نداریم ولی به طور کل، واژه اعتبار در گالری ها پیچیده است. سعی کنید یک گالری استاندارد، سالم، خوش فضا ، خوش برخورد و خوش قول پیدا کنید که فرصت دیده شدن شما و کارهاتون رو فراهم می کنه. پیدا کردن و کار کردن با یک گالری که همزمان ویژگی هایی مثل اعتبار، فروش، برخورد و ... داشته باشه کمی ناممکنه.

Hadiiisss   شنبه, 7 اردیبهشت 1398

سلام . به نظر شما اگر طرح ها و تابلوهای یک نقاش روی تخته شاسی یا هر سطح دیگری چاپ شود ارزش کار نقاش پایین می اید؟ طرح ها رو برای فروش چطور باید قیمت گذاری کرد؟
ممنونم

رنگ هنر   شنبه, 21 اردیبهشت 1398

پاسخ: سلام. همین حالا هم طرح های نقاشان بزرگی مثل ونگوگ روی تخته شاسی یا هر سطح دیگری چاپ می شه. ولی به نظر نمیاد از ارزش کار این نقاش ها کم بشه. برای فروش باید به چند عامل مثل اندازه، تکنیک، رزومه هنرمند و غیره توجه کرد که دقیقا در متن این مطلب بهشون اشاره شده.

محمد   چهارشنبه, 15 خرداد 1398

سلام.میخواستم بدونم برای قیمت گذاری برای کارام حتما نیاز به توضیح دادن راجب کارم هست؟ چون کارام ارزش هنری داره ولی بلد نیستم راجبش توضیح بدم چیکار باید بکنم؟

رنگ هنر   پنجشنبه, 16 خرداد 1398

پاسخ: بحث توضیح دادن اثر، یک چیز مجزا است که بهش استیتمنت گفته می شه. می تونین بگین یک نفر دیگه برای شما در حد دو پاراگراف استیتمنت بنویسه. ولی به قیمت معمولا ربط نداره

حسین گلشاهی   دوشنبه, 27 خرداد 1398

بنده تابلویی از تابلوهای باجلانلو دارم اول اینکه چگونه اثل بودنش را میشود اثبات کرد بعد این ارزش ان چقدر است

رنگ هنر   چهارشنبه, 23 مرداد 1398

پاسخ: باید به گالری های تهران مراجعه کنید تا به شما کارشناس هنری معرفی کنند.

مریم   یکشنبه, 20 مرداد 1398

سلام ممنون از راهنمایی شما. درحدود بیست ساله که نقاشی رنگ روغن میکشم وتعدادی را فروخته ام الان تعدادی تابلو دارم که میخوام بفروشم که ارزششو داشته باشه لطفا راهنمایی ام کنید.

رنگ هنر   چهارشنبه, 23 مرداد 1398

پاسخ: سلام. برای خودتون رو یک گالری وقت نمایشگاه بگیرید یا اینکه وب سایت از مجموعه کارهاتون بزنید.

فریده شکراللهی   پنجشنبه, 31 مرداد 1398

ممنون از نظرات شما ..عالی بود

بهنام تهمتن   جمعه, 1 شهریور‍ 1398

سلام من یک تابلو نقاشی زیبا که توسط دلفین کشیده شده با فیلم مستندش دارم... کجا و به چ روشی میتونم بفروش برسونم؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

رنگ هنر   شنبه, 9 شهریور‍ 1398

پاسخ: سلام. فروش آنلاین و به خصوص سایت دیوار رو پیشنهاد می کنیم.

علی   شنبه, 21 دی 1398

سلام میخواستم بگم که اشکالی نداره که نقاشی های دیجیتالی رو به سایت هایی که در زمینه خرید و فروش هستند ارسال کنیم و براش قیمت گذاری کنیم آیا این کار باعث کاهش کیفیت نقاشی نمیشه؟ ممنون

رنگ هنر   یکشنبه, 24 فروردین 1399

پاسخ: سلام. نه ایرادی به نظر نمیاد داشته باشه. کار رایجیه

مجید اسرافیلی   یکشنبه, 29 دی 1398

باسلام خدمت اساتید محترم بنده سوالم اینه من دو تابلوی نقاشی دارم که مربوط به دوران قاجار میباشند،، که بااممضای شخصی بنام (محمد علی کمترین) میباشد از اساتید محترم اکر این شخص می‌شناسند لطفا به بنده هم آگاهی بدهید و در ضمن مشاور در امور تابلوهای نقاشی نفیس به کجا مراجعه کنم، درضمن اگر عکس بخواهید می‌توان به واتساپ یا تلگرام ارسال نمایم

رنگ هنر   یکشنبه, 24 فروردین 1399

پاسخ: به نظر ما شما باید با گالری های معروف نقاشی در تهران تماس برقرار کنین. شماره های اون ها رو می تونین در اینترنت به راحتی پیدا کنین

خلیل محمد مطلق   جمعه, 22 فروردین 1399

با سلام وخسته نیاشید
بنده سوالی داشتم من یک نقاشی رنگ روغن با امضاء انگلیسی دارم که این نقاشی حداد بیشتر از 120 سال هست در خانواده ما میباشد لطفا به بنده جهت پیدا کردن نقاش و ارزش گزاری راهنمایی کنید در صورت نیاز میتونم عکس رو توی یکی از شبکه هی اجتماعی براتون بفرستم هدفم فقط قیمت گذاری ممنون اگر کسی من رو راهنمایی کنه

رنگ هنر   یکشنبه, 24 فروردین 1399

پاسخ: سلام. به نظر ما شما باید با گالری های معروف نقاشی در تهران تماس برقرار کنین. شماره های اون ها رو می تونین در اینترنت به راحتی پیدا کنین

ابوالفضل محمدی گلوردی   جمعه, 26 اردیبهشت 1399

من نزدیک بیست سال هست نقاشی میکشم اما نمدونم چجوری نقاشیهام بفروشم میشه راهنمایی کنید ممنون

رنگ هنر   شنبه, 27 اردیبهشت 1399

پاسخ: سلام. برای خودتون در یک گالری وقت نمایشگاه بگیرید و اینکه وب سایت از مجموعه کارهاتون بزنید.

سیب خندان   شنبه, 10 خرداد 1399

دوستان من تابلو های نقاشی زیادی دارم برای فروش و حدود 11 ساله که دارم نقاشی میکنم ولی حدود 6 ماه که وارد کار فروش تابلو شدم
تکنیک: اکرلیک و رنگ روغن
سبک:مدرن
منتظر پاسخ خوبتان هستم
باتشکر

فاطمه   دوشنبه, 12 خرداد 1399

سلام ببخشید من تازه وارد نقاشی با رنگ روغن شدم ولی نقاشی با مداد ، سیاه قلم ، پاستل و... کار کردم
متاسفانه من نمیتونم ذهنی نقاشی بکشم و باید طرحی داشته باشم که از روش بکشم . میخواستم بدونم اگه بخوام یه تابلو بکشم میتونم از روی آثار دیگران بکشم اگه این کار رو کنم تابلو به فروش میره ؟؟؟
ممنون میشم پاسخ بدید

رنگ هنر   چهارشنبه, 14 خرداد 1399

پاسخ: سلام. می تونید کارتون رو تا میزانی بفروشید اما واقعیت اینه که عنصر خلاقیت برای ورود به دنیای حرفه ای نقاشی لازمه.

کاوه رضاییان   جمعه, 7 شهریور‍ 1399

سلام.من یک آثار از استاد اسماعیل آشتیانی دارم.اصل اصل امضا شده.میخوام بفروشمش.وقیمتشو دربیارم.09182885790کاوه رضاییان

فرخنده پورفرهنگ   شنبه, 8 شهریور‍ 1399

سلام و وقتتون بخیر
لطف میکنین سایتی معرفی کنین که بتونم نقاشی هامو قیمت گذاری بکنه؟
ممنونم

رنگ هنر   یکشنبه, 12 اردیبهشت 1400

پاسخ: نداریم همچین سایتی

رویا   دوشنبه, 10 شهریور‍ 1399

ی تابلو برا فروش دارم

فائزه   دوشنبه, 5 آبان‍ 1399

سلام یک اثر قدیمی مینیاتوری از استاد اکبر مصری پور دارم میخوام قیمتگذاری کنم باید چکار کنم ممنون

رنگ هنر   یکشنبه, 12 اردیبهشت 1400

پاسخ: با گالری های نقاشی تهران تماس بگیرید

پویا فتحی   جمعه, 16 آبان‍ 1399

چطوری میشه که بعضی از نقاشی ها خیلی خوشگل هسان وقیمتشون خیلی خیلی پاییزه مثلا ضد هزارتومان

رنگ هنر   یکشنبه, 12 اردیبهشت 1400

پاسخ: ممکنه پرینت باشن

علی   چهارشنبه, 17 دی 1399

سلام.میخواستم بپرسم که اگه یک نقاشی به ابعاد ۵۰ سانت در ۵۰ سانت و با کار رنگ روغن هم باشه قیمتش حدودا چقدر میشه

Jabari   پنجشنبه, 18 دی 1399

سلام باعرض خسته نباشید خدمت استاد معظم غرض از مزاحمت ما در خانه از قدیم یک نقاشی روی چوب که نقاشی اروپائی هست رو داریم وظمنا روی نقاشی کلمهnaomi نوشته شده خواستم بدونم اگر اجازه بفرماید من عکسهای از این هنر نقاشی خدمت شما بفرستم از طریق ایمیل یا هر شبکه ای که بفرمایید واز نظر جناب عالی استفاده بکنیم بدونیم که نقاش چه کسی هست وبرای چه زمانی تعلق دارد ممنون از زحمات

رنگ هنر   یکشنبه, 12 اردیبهشت 1400

پاسخ: سلام. به اینستاگرام رنگ هنر بفرستید

علی شیرزاد   یکشنبه, 28 دی 1399

با سلام خدمت دوستان و استادان گرامی میخواستم بپرسم شما استاد م توفیقی رو میشناسید؟
09355043631

رنگ هنر   یکشنبه, 12 اردیبهشت 1400

پاسخ: خیر متاسفانه

مهدی   جمعه, 10 بهمن‍ 1399

با عرض سلام و وقت بخیر.
سوالم درمورد متریال و مواد و لوازم مورد استفاده معتبر هست.
چه نوع و چه برند رنگ روغن و بوم و کلا لوازمی برای یک نقاش حرفه ای و رسمی پیشنهاد میدید؟
لوازمی که نقاشی خلق شده توسط اونها کیفیت لازم برای فروش در لولهای رسمی و بالا رو داشته باشه.

رنگ هنر   یکشنبه, 12 اردیبهشت 1400

پاسخ: در هر برندی متفاوته. مثلا در رنگ روغن شرکت وینزور و اشمینکه و ... خوب هستن. فهرست بلند بالایی داره

داریوش موسوی   پنجشنبه, 16 بهمن‍ 1399

با عرض ادب و احترام خدمت استادان گرامی
تابلوی قدیمی متعلق یکی از بستگان به امانت پیش منه میخواد براش بفروشم ادعا میکنه حدود چهارصد سال قدمت داره میخوام اصالت تایید بشه و بفروش بره .
با تشکر

رنگ هنر   یکشنبه, 12 اردیبهشت 1400

پاسخ: باید با گالری های نقاشی در تهران ارتباط بگیرید

رویا جانان   دوشنبه, 20 بهمن‍ 1399

سپاسگزارم مطالب عای بود

رنگ هنر   یکشنبه, 12 اردیبهشت 1400

پاسخ: ممنونیم

امیر محمد حسین زاده   شنبه, 16 اسفند‍ 1399

چگونه میتونم تابلو نقاشی که دارم رو بفروشم

رنگ هنر   یکشنبه, 12 اردیبهشت 1400

پاسخ: در گالری های نقاشی نمایشگاه برگزار کنید

نازنین   دوشنبه, 13 اردیبهشت 1400

می خواستم بدونم تابلو های نقاشی از چند میلیون یا چند دلار شروع می شه

رنگ هنر   سه شنبه, 14 اردیبهشت 1400

پاسخ: واقعا بسته به تکنیک و هنرمند و اندازه و متریال کاملا متفاوته

.   چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400

سلام.میخواستم بدونم اگر طرحی توی یک شبکه اجتماعی،اینترنت یا هرجایی ببینم و صاحب اثرو نشناسم و فقط از روی طرحش یا چندتا از عناصر طرحش توی کارم استفاده کرده باشم،و بخوام نقاشیم رو توی سایتهایی مثل ارتیبیشن یا دیجیکالا بفروشم،آیا از لحاظ کپی رایت به مشکل بر میخورم؟

رنگ هنر   یکشنبه, 16 خرداد 1400

پاسخ: سلام. گفتن این مورد خیلی سخته. اگر کاملا ایده جدیدی به کار اضافه کرده باشین و کپی نشده باشه، مشکلی نداره

زهرا ابوطالبی   شنبه, 29 خرداد 1400

سلام.وقتتون بخیر
برای فروش اثار سیاه قلم رئال و هایپر رئال باید به کجا مراجعه کنیم..لطفا یه ادرسی بدین که بتونیم اثار رئال و هایپررئالمون رو به فروش بگذاریم ...بیش تر سایت ها می گن فقط ما اثار مدرن رو برای فروش می گذاریم

هومن   جمعه, 12 شهریور‍ 1400

سلام من تابلو نقاشی روی ابریشم که کارشناسی شده و شناسنامه داره ،ولی نام اثر ،نام هنرمند گمنامه ،و اثر ایرانی نیست ،نقاشی طبیعت روستایی هستش ،قدمت کارشناسی ۱۰۰ سال و بیشتر تخمین زدن ،فوق العاده تکنیکی کار شده ،و گفتن سبک سیلک دستی هستش ،آیا بخوام بفروشم یا قیمتی تخمینی بذارن چیکار کنم

Akbar Rostamabadi   پنجشنبه, 15 مهر‍ 1400

سلام میخواستم بپرسم یک نقاشی قدیمی حتما باید امضا و تاریخ داشته باشه که ارزشمند باشه چون یک نقاشی رنگ و روغن خارجی دارم که هیچ امضا و تاریخی نداره و در کل هستند نقاشی هایی که امضا نداشته باشن ولی ارزش بالایی داشته باشن

رنگ هنر   سه شنبه, 10 مرداد 1402

پاسخ: باید به طریقی شناسنامه تابلو مشخص شه

ایدا فلاح   شنبه, 17 مهر‍ 1400

سلام میخواستم بپرسم یه سایتی میشناسید که اثارمون رو به فروش برسونیم؟

معصومه مقدم   یکشنبه, 18 مهر‍ 1400

سلام اگر بخوام قیمت تابلوهای قدیمی رو که برای فروش دارم بدونم چیکار کنم؟

امیر   شنبه, 30 بهمن‍ 1400

یک تابلو از رضا عباسی رو کجا میشه فروخت ؟

ابراهیم اصلانی   چهارشنبه, 4 اسفند‍ 1400

سلام تابلوپوسترخارجی پلازاتوروس دامادرید1977را دارم خیلی ارزشی وقیمتیه هر عزیزی میتونه خریدار پیدا کنه باهم توافق میرسیم. واقعن ارزشش خیلی زیاده. شماره تماسم 09148041053

ابراهیم اصلانی   چهارشنبه, 4 اسفند‍ 1400

سلام تابلوپوسترخارجی پلازاتوروس دامادرید1977را دارم خیلی ارزشی وقیمتیه هر عزیزی میتونه خریدار پیدا کنه باهم توافق میرسیم. واقعن ارزشش خیلی زیاده. شماره تماسم 09148041053

اکبر زاهدیان   یکشنبه, 1 خرداد 1401

تابلو قدیمی دارم میخوام قیمت بگیرم رخ زن هست میخواستم مبلمو بفروشم عکس تابلو افتاد یکی زنگ زد گفت تا5میلیون میخرم میخواستم قیمت واقعی اینو به دست بیارم

Nader madani   شنبه, 1 مرداد 1401

سلام..ی تابلو امضادار و شناسه دار از بازیگر ال پاچینو
دارم میخواستم قیمت گذاری کنید ..ممنون

سعید مهاجر   دوشنبه, 24 مرداد 1401

تابلو نقاشی دارم اثر ویدال با امضا میخواهم کمک کنید به قیمت خوب برام بفروسید

محمد رضا چراغیان   شنبه, 2 مهر‍ 1401

سلام. ارادت. بسیار عالی. بنده یک تابلو نقاشی دارم. بالای صد سال قدمت داره.بسیار زیبا و حرفه ای است. اندازشم بزرگه. امضا داره. امضاش خارجی هست. میخواستم بدونم میتونین کمکم کنین. که هم نقاشش رو بشناسم. و هم بفروشمش. سپاسگذارم. 09124319510

ناشناس   سه شنبه, 12 مهر‍ 1401

یعنی شاشیدم توی مغزتون هر خری یه تابلو گرفته دستش نه میفهمه چیه نه چیزی فقط میخواد بفروشه ، هر چیزی توی این خراب شده فقط جنبه مالی داره هیچ ارزشی برای اثر قائل نیستین البته اگر اثر باشه ، هر کی ننه بزرگش یه تابلو از جمشید کله پز دزدیده اینا میخوان بفروشن ، طرف ۱۰۰ بار میگه باید برید از گالری ها قیمت بپرسید باز یه خر میاد بدون وقت گذاشتن میپرسه باید تابلوی لیفو صابونمو کجا بفروشم . گه تو مغزتونه

مدیر روابط عمومی   جمعه, 29 مهر‍ 1401

با توجه به پیغام های بسیار نگران و ناراحتی که در این بخش دیده میشه پیشنهاد میکنم برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب ، تخصصی و قابل اعتماد از خدمات هلدینگ هنر ایرانیان استفاده بفرمایید ، پروژه ای حمایتی از هنر و هنرمندان ایران زمین با بیش از 11 پلتفرم فعال و قابل استفاده برای هنرمندان و علاقه مندان
madeinart.ir

رنگ هنر   سه شنبه, 10 مرداد 1402

پاسخ: سپاس البته ما پیام های نگران ندیدم ولی احتمالا دارید تبلیغ می کنید

احمد   شنبه, 5 آذر 1401

درود بر شماتابلو نقاشی قدیمی به ارث رسیده ، مرکزی مطمئن که کارشناسی با برداخت هزینه انجام بده ،نمیشناسیم ، اگر دوستان اطلاعاتی دارند راهنمایی کنند. سپاس

مریم   جمعه, 14 بهمن‍ 1401

سلام.ممنون از توضیحات خوبتون.ی سوال داشتم من کارم طراحی و اجرای تابلوی دیجیتال آرته.اگه بخوام با گالری ها همکاری کنم از چه طریق میتونم گالری هایی رو پیدا کنم که ب من سفارش تابلو بدن؟؟

رنگ هنر   سه شنبه, 10 مرداد 1402

پاسخ: پیش فرض نمی تونید. باید آلبوم کارهای خودتون رو مستقیما ببرید گالری ها ببینند

الیاس حسینی   چهارشنبه, 26 بهمن‍ 1401

سلام من دوتا تابلو نقاشی قدیمی وبانقوش خیلی خواص که تقریباً 60یا70 سال پیش ترسیم شده یکیشم نوشته داره شبیه امضاء که من نتوانستم بخوانم دارم ممنون میشم برای فروش کمکم کنید سپاس

علیرضا حق شناس   چهارشنبه, 30 فروردین 1402

سلام.تابلویی بسیار زیبا کار دست استاد محمد علی زاویه ۱۳۴۲دارم.اگر مشتری با انصاف که قیمت کارهای استاد را بدونه و علاقه به کارهای ایشان داره شماره بگذاره .با تشکر از سایت و مطلب های مفیدتون.

محمد   دوشنبه, 18 اردیبهشت 1402

سلام میخواستم بدونم ارزش یک تابلو نقاشی با سطح متوسط ویا تابلو چوبی با همون سطح متوسط و یا یک لباس نقاشی شده کدام یک با ارزش تر هستند ؟؟(میخوام برم کلاس نقاشی اما نمی‌دونم تو کدوم یکی؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

رنگ هنر   سه شنبه, 10 مرداد 1402

پاسخ: اگر قراره کلاس برید، چیزی با ارزش تره که شما بیشتر دوست دارید (:

کدبان درخشان   دوشنبه, 22 خرداد 1402

درود . پیج رو در اینستا ملاحظه و در فروش اثار اگر میل و توان دارید کمک کنید ؛ godroom

Zahara.سلام خیلی حرص خوردم ممنون   پنجشنبه, 1 تیر‍ 1402

خیلی حرص خوردم ممنون

فلاح   یکشنبه, 6 اسفند‍ 1402

لطفا درباره قیمت گذاری روی تابلوی تکنیک خودکار بنویسیدنظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

  • 36 ÷ 4 = ?


 
دوره ها | راهنما | عضویت رایگان و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر