صفحه اصلی ›› مطالب آموزشی ››طراحی از احجام هندسی

آشنایی با طراحی از احجام هندسی

نویسنده : محسن ایرانی | بخش : طراحی | تاریخ : یکشنبه, 21 اردیبهشت 1399 | نظرات : 0 نظر

کشیدن احجام هندسی کمک بزرگی می کنه تا شما درک درستی از مولفه های ایجاد حجم در طراحی پیدا بکنین. در حقیقت همه حجم های پیچیده تر در طبیعت از همین احجام ساده شکل می گیرن. فقط تمرین کردن نمی تونه کمک کنه تا طراح خوبی باشید، بلکه دانش چطور کشیدن در کنار تمرین، باعث پیشرفت شما می شه. خیلی وقت ها مثلا ممکنه که نتونین نور و سایه ها رو در یک فیگور یا چهره به خوبی تشخیص بدین، اما اگر دانش کافی نسبت به ساختار این احجام پایه داشته باشین، می تونین به صورت ذهنی کار رو پیش ببرید. پس آشنایی با طراحی از احجام هندسی بسیار مهمه و با کمک اون ها می تونین به صورت حرفه ای نقاشی کنین.

طراحی احجام هندسی
 طراحی از احجام هندسی با مداد

حجم مدل با تابش نور از یک منبع شکل می گیره و به سایه ها معنا می ده. نور و سایه اشکال مختلفی دارن که هر کدوم باعث پیدایش درجه مشخصی از خاکستری ها در طراحی می شن. می شه اینطور گفت که هر کدوم از این خاکستری ها، معادل یک درجه خاکستری در جدول تنالیته هستن. نور بازتابی، سایه افتان و نیم سایه ها هر کدوم در بخش مشخصی از مدل قرار می گیرن و در مجموع حس حجم و بعد رو به بیننده القا می کنن. به طور ساده می تونین با خاکستری های کمرنگ و مداد HB یک حجم کلی و اولیه ایجاد کنین و در ادامه با افزودن سایه های تیره تر، کنتراست طراحی رو بالا ببرین.

طراحی از کره و استوانه
 تصویری از ویدئوی آموزش طراحی از کره و استوانه در سامانه رنگ هنر

در دوره آموزش مجازی و غیر حضوری طراحی از طبیعت بی جان در سامانه رنگ هنر، یک جلسه کامل به نحوه حجم پردازی کره ، استوانه ، مخروط و مکعب می پردازیم. نکات خیلی خوبی رو در این رابطه کار می کنین و اگر شیوه با استاد رو انتخاب کرده باشین، تمرین ها رو همونجا برای استاد ارسال می کنین تا اشکالات کارها رو به شما بگه. در بخش زیر، توضیح دوره رو مطالعه کنین و نمونه کارهای هنرجوها رو ببینید.

  دوره طراحی طبیعت بی جان

آموزش طراحی از طبیعت بی جان

آموزش طراحی پایه

2 در دوره طراحی پایه از طبیعت بی جان، اصول طرح زدن و حجم پردازی اجسام، شناخت تنالیته و خاکستری ها، آشنایی با طراحی ...
توضیح دورهثبت نام

 

انتشار و استفاده از این مطلب به لحاظ قانونی و اخلاقی در صورت ذکر نام نویسنده و آدرس سایت رنگ هنر بلامانع استنظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

  • 10 ÷ 1 = ?


دوره ها | پرسش های متداول | عضویت و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر