صفحه اصلی ›› مطالب آموزشی ››جدول تنالیته و خاکستری ها

آشنایی با جدول تنالیته و خاکستری ها

نویسنده : محسن ایرانی | بخش : طراحی | تاریخ : یکشنبه, 21 اردیبهشت 1399 | نظرات : 0 نظر

برای اینکه خوب سایه بزنید و حجم پردازی کنید حتما باید با انواع درجات خاکستری ها در طراحی آشنا باشید. در واقع یک طراح خوب توانایی ایجاد خاکستری های بیشتری رو داره و این باعث می شه تا نتیجه کار حساس تر و زیباتر بشه. این چیزیه که ازش به عنوان تنوع تنالیته یاد می کنیم و یک ارزش در طراحی به حساب میاد. به خصوص اگر قصد داشته باشین از روش هایی مثل فوتورئال استفاده کنید که در اون پرداخت بیشتری صورت می گیره، خیلی مهمه با انواع درجات خاکستری آشنا باشید.

جدول تنالیته
 جدول تنالیته - اثر هنرجوی دوره مجازی رنگ هنر

طراحی جدول تنالیته ، یک تمرین پایه و خوب برای آشنایی و ترسیم خاکستری هاست. در صورتی که قواعد انجام این تمرین رو رعایت کنین و به رونگاری بسنده نکنین، می تونین مهمترین نکات طراحی آکادمیک رو داخل همین جدول یاد بگیرید. نکته هایی مثل لایه به لایه کار کردن، روشن به تیره، اجرای تمیز، کاربرد ابزارها و غیره مواردی هستن که با کمک این جدول یاد خواهید گرفت. نکات خیلی بیشتری در مورد روش کشیدن انواع جدول تنالیته وجود داره که در دوره آموزش مجازی طراحی از طبیعت بی جان در سامانه رنگ هنر به اون ها خواهیم پرداخت. شما می تونین با شرکت در این دوره مفید از آموزش های طراحی پایه به صورت خودآموز یا با استاد بهره مند بشین. در بخش زیر، توضیح دوره رو مطالعه کنین و نمونه کارهای هنرجویان رو ببینین.

  دوره طراحی طبیعت بی جان

آموزش طراحی از طبیعت بی جان

آموزش طراحی پایه

2 در دوره طراحی پایه از طبیعت بی جان، اصول طرح زدن و حجم پردازی اجسام، شناخت تنالیته و خاکستری ها، آشنایی با طراحی ...
توضیح دورهثبت نام

 

انتشار و استفاده از این مطلب به لحاظ قانونی و اخلاقی در صورت ذکر نام نویسنده و آدرس سایت رنگ هنر بلامانع استنظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

  • 9 + 5 = ?


دوره ها | پرسش های متداول | عضویت و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر