صفحه اصلی ›› مطالب آموزشی ››آموزش نقاشی چهره با آبرنگ

آموزش نقاشی چهره با آبرنگ

نویسنده : رنگ هنر | بخش : نقاشی | تاریخ : سه شنبه, 10 مرداد 1402 | نظرات : 0 نظر

آموزش نقاشی چهره با آبرنگ موضوعی حرفه ای، لذتبخش و پیشرفته محسوب شده و نیازمند تمرکز و توان طراحی بالا از سوی هنرجوست. شباهت سازی ، تناسبات صورت و ساخت رنگ پوست برای هنرجویان تازه کار از جمله دشواری های نقاشی از چهره است. به جز مطلب آموزشی پیش روی شما، در جلسات هفتم و هشتم دوره ابرنگ سامانه رنگ هنر، نقاشی چهره با آبرنگ و نحوه کشیدن صورت مرد و زن را بصورت گام به گام ، ساده و در عین حال حرفه ای با سه ویدئوی آموزشی ارائه داده ایم. ویدئوی زیر خلاصه ای از یکی از فیلم های آموزش نقاشی چهره در سایت رنگ هنر است.

ویدئوی جلسه هشتم - آموزش نقاشی از چهره با آبرنگ

ویدئوی بالا خلاصه ای از محتوای جلسه هشتم آموزش نقاشی با آبرنگ بود! این دوره شامل 8 جلسه خوب و کامل آموزشی است. اگر علاقمند به یادگیری این سوژه و سایر موضوعات آبرنگ هستید، یک حساب کاربری در سایت ایجاد کرده، و بعد از ثبت نام، کار را شروع کنید. به جز محتوای آموزشی ، در صورت تمایل امکان رفع اشکال توسط استاد را هم خواهید داشت!

همین حالا دوره آبرنگ رو شروع کن !

آموزش گام به گام نقاشی از چهره

در بخش زیر نحوه کشیدن یک چهره زن را به صورت گام به گام با تصویر خواهید دید اما در انتهای مطلب، ویدئوی مربوط به آن را هم می توانید مشاهده کنید

نقاشی چهره با آبرنگ
نقاشی چهره با آبرنگ

برای این نقاشی چهره از یک عکس به عنوان مدل استفاده شده است. با این حال نقاش تغییرات رنگی زیاد و متنوعی را اعمال کرده تا نتیجه نقاشی از این صورت گیراتر و زیباتر باشد. این نقاشی روی مقوای Cold Pressed با ضخامت 300 گرم انجام شده.

طراحی خطی چهره
طرح خطی چهره

پس از ترسیم خطی چهره با مداد HB، مقوا را با استفاده از یک قلم موی بزرگ خیس می کنیم. از پاکن در هنگام کشیدن طرح اولیه زیاد و محکم استفاده نکنید تا به مقوا آسیب نرسد.

رنگ آمیزی پس زمینه نقاشی
نقاشی پس زمینه با روش خیس در خیس

با استفاده از یک قلم موی بزرگ، تمام سطح پس زمینه را با طیف رنگ های سبز ، آبی اولترامارین و مجنتا می پوشانیم و برای برخی جلوه ها از تکنیک نمک استفاده می کنیم(این تکنیک را در دوره آموزش آبرنگ یاد می گیرید). در واقع پس زمینه اصلی مدل در این نقاشی حذف شده و با یک زمینه زیباتر جایگزین می شود.

زیر رنگ چهره
زیر رنگ چهره

در این مرحله زیر رنگ چهره با یک طیف سرد مثل آبی سرولین رنگ آمیزی می شود. این روش زیررنگ گذاری کمی شخصی است و البته نباید در انجام آن زیاده روی کرد. از آن برای نمایش سایه ها استفاده شده و بخش زیادی از چهره در این مرحله بدون رنگ می ماند.

جزئیات بافت نقاشی
جزئیات بافت آبرنگ

این مرحله باید کاملا خشک شود تا در گام بعدی رنگ های گرم را به چهره بیفزاییم. در صورت لزوم می توان از سشوار برای زودتر خشک شدن زیررنگ استفاده کرد.

رنگ پوست در آبرنگ
رنگ پوست در آبرنگ

در این مرحله لایه های رقیق رنگی گرم تر شامل زرد هندی و قرمز اسکارلت را روی زیررنگ قبلی زده و همه چهره را می پوشانیم.

رنگ گذاری چهره
رنگ گذاری چهره

دوباره پس از خشک شدن مرحله پیشین، این بار با شدت بیشتری رنگ پوست را کار کنید و طیف های رنگی متنوع و گسترده تری ایجاد کنید. برخی از بخش های روشن پوست و نقاط نورانی را رها کنید. در صورت لزوم از قهو ای سینا هم برای پوست های تیره تر استفاده کنید.

مراحل نقاشی چهره
افزودن جزئیات به چهره

در این مرحله جزئیاتی مانند گوشواره ها و موها را کار کنید. برای این منظور از قلم موهای کوچک استفاده کنید اما همچنان روی همه بخش ها با شیوه کل به جز نقاشی کنید.

نقاشی چشم با آبرنگ
نقاشی چشم با آبرنگ

مهم است که نورها و تاریکی ها در نقاشی تعادل خوبی داشته باشند و حرکتی دلپذیر در اطراف صفحه ایجاد کنند. گاهی اوقات افراد مبتدی تمایل دارند که سوراخ های بینی و مردمک چشم را خیلی سیاه کنند که نادرست به نظر می رسد. هنگامی که صحبت از جزئیاتی مانند بافت مو، ابرو و مژه می شود، مهم است که ساختار متنوع تاریک و روشن را به دقت رعایت کنید و  یک نمایش ساده و کارتونی از ظاهر این چیزها ارائه نکنید. ابتدا به حجم کلی فکر کنید، و بعد جزئیات را در بخش های خاصی تقویت کنید.

آموزش نقاشی چهره با آبرنگ
نتیجه نهایی آموزش نقاشی چهره با آبرنگ

در نهایت مابقی جزئیات و سایه ها را به نقاشی می افزاییم. در مرحله پایانی می توانید با چشمان نیمه بسته به مدل و نقاشی نگاه کنید تا اشتباهات احتمالی در نمایش نور و سایه ها را بهتر درک کنید و اصلاحات نهایی را انجام دهید.

ویدئوی آموزش نقاشی چهره با آبرنگ

برای مشاهده توضیحات بیشتر درباره دوره آموزش نقاشی با آبرنگ، از بخش های زیر استفاده کنید. شما می توانید با ساخت یک حساب کاربری در سامانه، در این دوره 8 جلسه ای ثبت نام و شرکت کنید.


استفاده از مطالب آموزشی به لحاظ قانونی و اخلاقی با ذکر نام رنگ هنر به عنوان منبع مجاز است

دوره های آموزش مجازی طراحی

طراحی پایه طراحی چهره طراحی منظره طراحی حیوانات طراحی فیگور آموزش اسکیس

دوره های آموزش مجازی نقاشی

نقاشی مدادرنگی نقاشی رنگ روغن پایه نقاشی رنگ روغن چهره آموزش نقاشی با آبرنگ

دوره های آموزش تئوری نقاشی

رنگ شناسی سبک شناسی نقاشی نقد آثار نقاشی NFT (کریپتوآرت)

بسته ویژه طراحی = 6 دوره 48 جلسه
(طراحی پایه + طراحی چهره + طراحی منظره +
طراحی حیوانات + طراحی فیگور + اسکیس)
با بیشترین تخفیف!

بسته نقاشی و تئوری = 8 دوره 46 جلسه
(مدادرنگی + نقاشی آبرنگ + رنگ روغن پایه +
رنگ روغن چهره + رنگ‌شناسی + سبک‌شناسی +
نقد آثار نقاشی + NFT برای هنرمندان)

عضویت رایگان = مشاهده شهریه دوره‌ها

عضویت در شبکه های اجتماعی رنگ هنر| @rangehonar
نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

  • 8 × 4 = ?


 
دوره ها | راهنما | عضویت رایگان و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر