صفحه اصلی ›› مطالب آموزشی ››آموزش نقاشی میوه با آبرنگ

آموزش نقاشی میوه با آبرنگ

نویسنده : رنگ هنر | بخش : نقاشی | تاریخ : شنبه, 7 مرداد 1402 | نظرات : 0 نظر

آموزش نقاشی میوه با آبرنگ از جمله موضوعات مهم در شروع یادگیری تکنیک آبرنگ است. تنوع در فرم و رنگ و قابل درک بودن سطوح رنگی میوه برای هنرجویان تازه کار از جمله مزیت های نقاشی از میوه است. از این رو نقاشی میوه با آبرنگ و نحوه کشیدن آن را در این بخش از رنگ هنر بصورت گام به گام ، ساده و در عین حال حرفه ای آموزش خواهیم داد. معمولا آموزش این مدل به صورت تک یا به صورت ظرف میوه در دوره های نقاشی گنجانده می شود. در جلسه سوم از دوره آموزشی آبرنگ در سامانه رنگ هنر هم به صورت کامل این موضوع را یاد می گیرید! ویدئوی زیر خلاصه ای از فیلم آموزش نقاشی میوه در سایت رنگ هنر است.

ویدئوی جلسه سوم - آموزش نقاشی از میوه با آبرنگ

ویدئوی بالا خلاصه ای از محتوای جلسه سوم آموزش نقاشی با آبرنگ بود! این دوره شامل 8 جلسه خوب و کامل آموزشی است. اگر علاقمند به یادگیری این سوژه و سایر موضوعات آبرنگ هستید، یک حساب کاربری در سایت ایجاد کرده، و بعد از ثبت نام، کار را شروع کنید. به جز محتوای آموزشی ، در صورت تمایل امکان رفع اشکال توسط استاد را هم خواهید داشت!

همین حالا دوره آبرنگ رو شروع کن !

آموزش گام به گام نقاشی از میوه

نقاشی میوه با آبرنگ
نقاشی میوه با آبرنگ ساده

در آموزش گام به گام زیر، به صورت تصویری نحوه نقاشی از یک ظرف میوه را توسط کارل گریفین با تکنیک آبرنگ مشاهده می کنید. شما می توانید به صورت زنده از میوه ها نقاشی کنید یا این کار را از روی عکس انجام دهید. این نقاشی روی مقوای Cold Pressed انجام شده و برای انجام آن از این رنگ ها استفاده شده: Cadmium Red, Winsor Orange, Chrome Yellow, Olive Green, French Ultramarine, Permanent Mauve and Burnt Sienna; Rose Madder Hue,

شروع نقاشی میوه
طرح خطی میوه و شروع رنگ گذاری

پس از ترسیم شکل‌های اصلی بشقاب میوه با مداد B4، مقوا را با استفاده از یک قلم موی بزرگ خیس کرده و با یک قلم موی متوسط شروع به رنگ آمیزی میوه های همسان می کنیم. مهم است که هنگام افزودن رنگ به نواحی مرطوب، رنگدانه روی قلم موی شما خیلی خیس و رقیق نباشد، در غیر این صورت آب اضافی رنگدانه را روی مقوا بیش از اندازه پخش می کند.

رنگ آمیزی میوه خیس در خیس
رنگ آمیزی میوه با روش خیس در خیس

با استفاده از یک قلم موی متوسط، تمام سطح میوه را با طیف رنگ های نارنجی و سبز می پوشانیم، به غیر از چند ناحیه کوچک که سفیدی مقوا باقی مانده است. این ناحیه به عنوان نور برای اشاره به برجستگی روی میوه عمل می کند. تا زمانی که سطح خیس است، می توانید به افزودن طیف های رنگی ادامه دهید تا با رنگ موجود در زمینه ترکیب شود.

نقاشی میوه با قلم موی گرد
نقاشی میوه ها با آبرنگ

در این مرحله مابقی پرتقال ها را هم نقاشی می کنیم. در تصویر بالا دو میوه سمت راست خشک بوده و رنگ آن ها کمی مات شده. سمت چپی هنوز خیس است و رنگ زنده تری دارد. شما باید این مورد را هنگام نقاشی کردن و ترکیب رنگ ها در نظر بگیرید.

نقاشی میوه ها در آبرنگ
نقاشی جزئیات در آبرنگ

با استفاده از قلم موی گرد و پس از خشک شدن میوه ها، جزئیات بیشتری روی آنها اعمال شده است. می‌توانید سایه‌ها یا اشباع رنگ‌ها را تقویت کنید و جزئیاتی مانند ساقه‌ها را با قلم موهای کوچک‌تر اضافه کنید، اما بسیار مهم است که در انجام این کار زیاده روی نکنید.

نقاشی ظرف میوه آبرنگی
نقاشی حرفه ای از ظرف میوه با آبرنگ

در این مرحله ساختار اصلی نقاشی نمایان شده و با استفاده از قلم موی سایز 0 همراه با ترکیبی از اولترامارین، سبز ساپ و زرد کروم، یک سایه ترکیبی در زیر میوه ایجاد می کنیم. اولترامارین را هم مستقیماً در زیر لبه میوه تقویت کنید تا به برجسته شدن آن و ایجاد حس عمق کمک کند. این کار زمانی بهتر انجام می شود که اولین لایه رنگ_سایه هنوز مرطوب باشد.

نقاشی میوه با قلم موی ۀبرنگ
نقاشی از میوه

در نهایت مابقی جزئیات و سایه ها را به نقاشی می افزاییم. در مرحله پایانی می توانید با چشمان نیمه بسته به مدل و نقاشی نگاه کنید تا اشتباهات احتمالی در نمایش نور و سایه ها را بهتر درک کنید و اصلاحات نهایی را انجام دهید.

برای مشاهده توضیحات بیشتر درباره دوره آموزش نقاشی با آبرنگ، از بخش های زیر استفاده کنید. شما می توانید با ساخت یک حساب کاربری در سامانه، در این دوره 8 جلسه ای ثبت نام و شرکت کنید.


استفاده از مطالب آموزشی به لحاظ قانونی و اخلاقی با ذکر نام رنگ هنر به عنوان منبع مجاز است

دوره های آموزش مجازی طراحی

طراحی پایه طراحی چهره طراحی منظره طراحی حیوانات طراحی فیگور آموزش اسکیس

دوره های آموزش مجازی نقاشی

نقاشی مدادرنگی نقاشی رنگ روغن پایه نقاشی رنگ روغن چهره آموزش نقاشی با آبرنگ

دوره های آموزش تئوری نقاشی

رنگ شناسی سبک شناسی نقاشی نقد آثار نقاشی NFT (کریپتوآرت)

بسته ویژه طراحی = 6 دوره 48 جلسه
(طراحی پایه + طراحی چهره + طراحی منظره +
طراحی حیوانات + طراحی فیگور + اسکیس)
با بیشترین تخفیف!

بسته نقاشی و تئوری = 8 دوره 46 جلسه
(مدادرنگی + نقاشی آبرنگ + رنگ روغن پایه +
رنگ روغن چهره + رنگ‌شناسی + سبک‌شناسی +
نقد آثار نقاشی + NFT برای هنرمندان)

عضویت رایگان = مشاهده شهریه دوره‌ها

عضویت در شبکه های اجتماعی رنگ هنر| @rangehonar
نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

  • 32 ÷ 4 = ?


 
دوره ها | راهنما | عضویت رایگان و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر