صفحه اصلی ›› مطالب آموزشی ››آموزش نقاشی زیر نظر استاد

آموزش نقاشی زیر نظر استاد چگونه است

نویسنده : رنگ هنر | بخش : نقاشی | تاریخ : شنبه, 1 آبان‍ 1400 | نظرات : 3 نظر

در این نوشته قصد داریم برای آگاهی بیشتر شما درباره شیوه آموزش بااستاد (آموزش خصوصی) در سامانه رنگ هنر، یک سری مطالب و تصاویر تکمیلی منتشر کنیم. هرچند محتوای آموزشی در هر دو شیوه خودآموز و بااستاد یکسان است، اما هنرجو با حضور استاد و رفع اشکال توسط اساتید سامانه از منافع بیشتر آموزشی و هنری بهره مند می شود. اگر هنرجوی شیوه خودآموز (آموزش عمومی) رنگ هنر هستید می توانید (پس از استفاده از امکان 1 بار ارسال رایگان تمرین) با لینک تعبیه شده در انتهای هرجلسه آموزشی، دوره خود را به حالت بااستاد تبدیل کرده و کاملا با استاد در ارتباط باشید.

تفاوت دو شیوه آموزش با استاد و خودآموز در رنگ هنر
دو شیوه آموزش خودآموز (عمومی) و شیوه بااستاد (خصوصی)

از دوربین و وبکم استفاده نمی کنیم!

در سامانه رنگ به دلایلی که در ادامه بیان می کنیم، از وبکم، ویدئوچت، لایو یا موارد مشابه استفاده نمی کنیم. استفاده از ویدئوچت هنرجو را ملزم به حضور در یک ساعت خاص می کند. طبیعتا عدم حضور غیبت تلقی می شود و هنرجو برای انجام تمرین و استفاده از جلسه رفع اشکال در محدودیت زمانی قرار می گیرد. از طرفی برگزاری چنین جلساتی (با فرض نبود مشکلات اینترنتی) در طول هفته بسیار محدود و کم بازده خواهد بود. همچنین همه افراد با انجام ویدئو کال راحت نیستند! اما ما جایگزین های بهتری داریم:

نحوه رفع اشکال در سامانه رنگ هنر

رفع اشکال نقاشی

در سامانه رنگ هنر، پس از مشاهده ویدئوها و مطالب آموزشی مرتبطی که قبلا در هر جلسه آماده شده، به هنرجو تمرین داده می شود. این تمرین ها توسط هنرجو انجام شده و هر زمان در طول شبانه روز(به اختیار خود هنرجو) عکس کارها به همراه پرسش های احتمالی در زیر جلسه مربوطه برای استاد آپلود می شود. استاد جهت رفع اشکال، تمرین ها را با دقت و حوصله آنالیز کرده و در کمتر از 24 ساعت به صورت کامل همراه توضیح، آنالیز و تصویر و قلم زدن روی اثر هنرجو، به او پاسخ می دهد. تا به امروز و بر اساس تجربه ما این شیوه بازدهی بسیار زیادی داشته که در ادامه خواهید دید.

آنالیز اشکالات تناسباتی

رفع اشکال طراحی

در سامانه رنگ هنر استاد اشکالات تناسباتی احتمالی را به صورت دقیقی روی آثار هنرجویان مشخص می کند. نمونه این آنالیزها را در تصویر بالا می بینید. به این شکل هنرجو ضمن درک بهتر، بدون نیاز دوباره کشیدن و فقط با رفع اشکالات احتمالی، آثار خود را بهینه می کند. این باعث صرفه جویی زیادی در زمان هنرجو می شود و کیفیت خروجی کارها رو بالا می برد. آموزش تناسبات در رنگ هنر به صورت چشمی و اصولی انجام می شود. نمونه دیگری از رفع اشکال تناسباتی را نگاه کنید:

رفع اشکال فیگور

توضیحات نوشتاری

رفع اشکال استاد

در سامانه رنگ هنر، استاد پرسش های هنرجو را کامل و با دقت پاسخ و توضیح می دهد. نمونه این توضیحات را در تصویر بالا می بینید. اگر شیوه بااستاد را انتخاب کرده باشید هر زمان نیاز داشته باشید استاد در کنار شماست! بدون اینکه نیازمند انتظار برای فرارسیدن یک جلسه رفع اشکال خاص در یک زمان محدود باشید.

قلم زدن استاد روی کارها

رفع اشکال چهره

این هم یکی از امکانات منحصر به فرد سامانه رنگ هنر است که نمونه اش در جایی نیست! برای درک بهتر هنرجو از اشکالات احتمالی آثار، استاد به صلاحدید خود روی برخی از کارها به صورت مجازی قلم می زند. نمونه این کارها را در تصویر بالا می بینید. این مورد کمک می کند تا هنرجو درک بسیار بهتری از شکل بهینه شده طراحی یا نقاشی خود داشته باشد. در ادامه نمونه های بیشتری ببینید.

رفع اشکال نقاشی

نمونه آثار هنرجویان

برای مشاهده نمونه آثار هنرجویان این صفحه را مشاهده کنید


استفاده از مطالب آموزشی به لحاظ قانونی و اخلاقی با ذکر نام رنگ هنر به عنوان منبع مجاز است

دوره های آموزش مجازی طراحی

طراحی پایه طراحی چهره طراحی منظره طراحی حیوانات طراحی فیگور آموزش اسکیس

دوره های آموزش مجازی نقاشی

نقاشی مدادرنگی نقاشی رنگ روغن پایه نقاشی رنگ روغن چهره آموزش نقاشی با آبرنگ

دوره های آموزش تئوری نقاشی

رنگ شناسی سبک شناسی نقاشی نقد آثار نقاشی NFT (کریپتوآرت)

بسته ویژه طراحی = 6 دوره 48 جلسه
(طراحی پایه + طراحی چهره + طراحی منظره +
طراحی حیوانات + طراحی فیگور + اسکیس)
با بیشترین تخفیف!

بسته نقاشی و تئوری = 8 دوره 46 جلسه
(مدادرنگی + نقاشی آبرنگ + رنگ روغن پایه +
رنگ روغن چهره + رنگ‌شناسی + سبک‌شناسی +
نقد آثار نقاشی + NFT برای هنرمندان)

عضویت رایگان = مشاهده شهریه دوره‌ها

عضویت در شبکه های اجتماعی رنگ هنر| @rangehonar

نظرات

محمد محمدی   شنبه, 1 آبان‍ 1400

چقدر عالی! من دوره خودآموز شما رو خریدم و بنظرم بهتره به بااستاد تبدیل کنم و این شیوه رو هم تجربه کنم! مالبتون که خوبه امیدوارم شیوه بااستاد هم تجربه خوبی برام باشه.

رنگ هنر   سه شنبه, 10 مرداد 1402

پاسخ: سلام و ممنون از نظر شما

محمد مقصودی   سه شنبه, 28 دی 1400

سلام تعدادی تابلو نقاشی از جان کانستبل دارم میخوام قیمت گذاری کنم لطف کنید اگر میتوانید کمک کنید

منیره سعیدی   یکشنبه, 17 بهمن‍ 1400

سلام و عرض ادب. استاد آموزش پکیج کامل جناب ایرانی هستند ؟ و استاد تصحیح کننده هم خود ایشون هستند ؟

رنگ هنر   یکشنبه, 17 بهمن‍ 1400

پاسخ: با سلام و احترام.
لطفاً بخش درباره ما را بخوانید. کلیه دوره ها توسط آقایان ایرانی و رضوی آکاده‌سازی، تولید و تدوین شده است و در بخش بااستاد با نظارت هر دو پاسخگویی به هنرجویان انجام می‌شود.نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

  • 6 × 4 = ?


 
دوره ها | راهنما | عضویت رایگان و ثبت نام | ورود
 
راهنمای کاربر